زير سازي ايزوگام

زير سازي ايزوگام

زير سازي ايزوگام

نمایندگی ایزوگام در تهرانسر

زير سازي ايزوگام با توجه به سطح ممکن است به شکل متفاوتی انجام شود؛ اما در هر صورت باید آن را مهم ترین مرحله نصب و اجراي ايزوگام به شمار آورد و بیشترین دقت را در انجام آن به کار بست. آنچه می تواند فرایند نصب ایزوگام را ساده تر کرده و ماندگاری آن را افزایش دهد، زیرسازی درست و اصولی است. یکی از رایج ترین روش های زیرسازی ایزوگام استفاده از قير است.

قیرکشی زیر ایزوگام، قدرت چسبندگی ایزوگام به سطح را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. در این روش، سطح به خوبی آب بندی می شود تا آمادگی بیشتری برای چسبیدن لایه ها داشته باشد. درواقع قیر میزان سرما و گرما را نیز کنترل کرده وازاین طریق، موجب محافظت از ايزوگام و ماندگاری بیشتر آن خواهد شد.

استفاده از سیمان برای ایجاد سطح صاف یکی دیگر از روش های زیرسازی ایزوگام است. مثلا وقتی سطح پشت بام دارای ناهمواری، ناصافی و ترک های بزرگتر از یک سانتی متر باشد، نصاب های شرکت گام گستر از سیمان برای زیرسازی ایزوگام استفاده می کنند. در شرايطي كه نياز به صاف كردن سطح مورد نظر باشد از سيمان استفاده مي شود. همچنین در صورت نیاز به ایزوگام کردن سطوح شیب دار، شیروانی و ایرانیت هم از سیمان برای زیرسازی اولیه اسفتاده می شود.

پرایمر هم یکی دیگر از روش های زیرسازی ایزوگام است که کاربرد زیادی در این زمینه دارد. پرایمر ایزوگام ماده ای است که علاوه بر چسبندگی بیشتر، امکان حذف ناهمواری های سطحی را فراهم می کند. درواقع نصاب های حرفه ای برای افزایش کیفیت لایه ها از پرایمر ایزوگام استفاده می کنند. پیش از اجرای این عایق رطوبتی کاملاً تمیز باشد. در حقیقت زیرسازی می‌تواند توسط موادی انجام شود که عمر و ماندگاری ایزوگام را بالا می‌برند یا تنها با تمیز کردن سطح با استفاده از آب این کار را انجام داد. اگر از آب برای تمیز کردن سطح استفاده می‌کنید، باید به یاد داشته باشید که سطح کار باید قبل از اجرای ایزوگام کاملاً خشک باشد.

زیرسازی ایزوگام از آن جهت مهم است که عمر و ماندگاری آن را تضمین می‌کند. هر چقدر زیر ساز قوی‌تری برای ایزوگام در نظر گرفته شود، ماندگاری آن نیز افزایش می‌یابد. بسیاری از مراکز نصب ایزوگام زیرسازی را تنها با آب و جارو کردن فضا هم می‌آورند. در ایزوگام کردن همیشه به خاطر داشته باشید که سطح هایی که زاویه 90 درجه دارند حتما باید با سیمان یا پرایمر عایق درزگیری و فیله کشی شوند. شیب گیری با ابروهای سقف نیز بسیار مهم است و بهتر است تا شعاع یک تا دو متر از هر آبراهه ای یک تا دو بار عایق بندی شده و سپس ایزوگام شود. توجه داشته باشید که قبل از شروع کار در کنار ناودان‌ها و چاه‌های ابرو حتما یک یا دو لایه اولیه مانند کولر‌ها یا چیلر‌ها نصب شود.

هنگام نصب ایزوگام باید به زیرسازی کار توجه کنیم. یعنی باید تمامی کارهای لازم برای هر چه بهتر چسبیدن ایزوگام را انجام دهیم. در هنگام نصب باید دقت داشته باشیم نم و رطوبت و خیسی زیر ایزوگام نباشد زیرا مانع چسبیدن ایزوگام میشود. هنگامی که ایزوگام را حرارت میدهیم و قیر آن شل میشود و آماده چسبیدن میشود، اگر خیسی زیر ایزوگام باشد باعث میشود قیر به سرعت سرد شود و به نوعی قیر سکته میکند و نمیچسبد. اگر کار کوچک باشد و مقداری نم وجود داشته باشد میتوانیم با حرارت مشعل همان لحظه آن را خشک کنیم. اما اگر کار بزرگ باشد و آب زیادی جمع شده باشد باید صبر کنیم تا در هوای آزاد و با نور خورشید خشک شود.
شركت ايزوگام نوين با داشتن سابقه فعاليت درخشان خود در امر ايزوگام كاري آماده ارائه خدمات به كليه مناطق تهران و كرج مي باشد.

با شركت ايزوگام نوين تماس بگيريد و از مشاوره هاي حرفه اي اين شركت بهره بگيريد .
09123495288
09353495288

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان