ايزوگام در هواي باراني

ايزوگام در هواي باراني

ايزوگام در هواي باراني

ایزوگام نمونه دلیجان

ايزوگام در هواي باراني – فصل تابستان به دلیل داشتن هوای گرم و خشک موجب از بین رفتن رطوبت ناشی از بارندگی ها می‌شود كه نتیجه موجب چسبندگی بالا سطح ایزوگام به پشت بام می‌شود و از کندن زود هنگام آن از پشت بام جلوگیری میکند . باید توجه کرد که سطح خیس و مرطوب پشت بام باعث خوب نچسبیدن سطح ایزوگام به پشت بام می‌شود و اگر ایزوگام به خوبی به سطح پشت بام نچسبد موجب ایجاد شکاف بین لایه‌های ایزوگام می‌شود و باعث نفوذ رطوبت به سطح داخلی سقف و نم زدگی نمای داخلی منزل و سست شدن دیوارها می‌شود بعد از فصل تابستان در روزهای اول پاییز هم می‌توان پشت بام را ایزوگام کاری کرد ولی در بهترین حالت همان ایزوگام کردن در فصل تابستان میباشد. تنها خشک بودن سقف دلیل به خوب بودن موقعیت برای نصب ایزوگام نیست بلکه باید به دمای هوا نیز توجه کرد بهترین دمای هوا برای نصب ایزوگام بین 10 الی 40 درجه ی سانتی گراد میباشد که ایزوگام حالت طبیعی خود را دارد. ایزوگام را نباید روی سطح دارای رطوبت نصب کرد به این دلیل است که رطوبت باقی مانده در زیر ایزوگام و روی سطح پشت بام پس از نصب با بالا رفتن دمای هوا تبخیر می‌شود و باعث می‌شود که هوا به زیر ایزوگام نفوذ کرده و موجب به اصطلاح تبله شدن ایزوگام می‌شود که همین عامل باعث می‌شود که ایزوگام به مرور زمان چسبندگی خود را از دست داده و از سقف جدا شود. باید شیب پشت بام به گونه ای تنظیم شود که تمام آب ناشی از باران به سمت ناودان ها هدایت شوند. همچنین نصب ایزوگام نیز نباید به گونه ای انجام گیرد که این مسیر را منحرف کند پس باید عایق‌های رطوبطی را موازی با مسیر شیب نصب کرد. به خاطر حصول اطمینان از این که آب روی پشت بام به صورت کامل به ناودان میرسد مقداری از ایزوگام را در محل ناودان روی ناودان میکشند، و آن را به وسیله حرارت محکم میچسبانند ،همچنین اطمینان حاصل کنید ناودان ها توسط ایزوگام دچار گرفتگی نشوند.

مناطقی که در ایران پر بارش هستند وعایق‌کاری سقف ساختمان‌هایی که نوسازند و در فصل تابستان به نازک کاری می‌رسند بسیار ضروری و مهم است. کار کردن در شرایط بارانی کارگران را در شرایط سخت تر و ریسک بیشتری برای نصب ايزوگام قرار میدهد چون سقف در این هوا به شدت لغزنده است و ممکن است باعث سقوط کارگران از پشت بام شوند. گاهي ممكن است كه ديوار كنار ساختمان تان چكه كند. به همین دلیل تعمیرکنندگان سقف به پیش بینی های وضعیت آب و هوایی برای انجام کارهای خود توجه ویژه­ای میکنند. اگر هواشناسی هوای روزی را بارانی اعلام کرده باشد به احتمال زیاد کار به روز دیگری موکول خواهد شد. قطعه های سیمانی متصل به تخته های چندلا بخش خارجی سقف را تشکیل میدهند. اگر بخش خارجی سقف در برابر باران قرار بگیرد آب را جذب کرده و سطح لغزنده ای را تشکیل میدهد. و زمانی که قطعه­ های سیمانی برداشته شوند سقف نسبت به شرایط آب و هوایی آسیب پذیر میباشند.

ايزوگام در هواي باراني – این مشکل میتواند به سقف شما آسیب وارد کند و حتی قطعه های سیمانی نمیتوانند به خوبی به چوب متصل شوند. علاوه بر این، نصب قطعه­ های سیمانی جدید روی چوب خیس قوانین ساختمانی بسیاری از شهرداری ها زیر پا میگذارد به دلیل این که با انجام این کار رطوبت در سقف باقی میماند و به مشکلات بیشتری از جمله از بین رفتن چوب منتهی میشود.

پس حتی اگر تاریخ اجرای کار را تغییر داده اید و هوا همچنان خوب نیست به متخصص تعمیر سقفتان برای انتخاب یک تاریخ مناسب اعتماد کنید. با انجام این کار کارگران امنیت بیشتری خواهند داشت و همچنین سقف شما با دوام تر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.