قيرگوني سرويس بهداشتي

قيرگوني سرويس بهداشتي

قيرگوني سرويس بهداشتي

قيرگوني سرويس بهداشتي – معمولا برای عایق کاری سرویس بهداشتی از عایق قیرگونی استفاده می کنند. قيرگوني سرويس بهداشتي برای بار دوم نیازمند برداشتن کامل کف سرویس ها است.

سرویس بهداشتی جزء فضاهای بسیار رطوبت زای خانه است، لذا استفاده از عایق مناسب برای این قسمت ها و اجرای عایق کاری حرفه ای بسیار ضروری به نظر می رسد. چرا که اگر در این قسمت ها عایق کاری درست اجرا نشود، نفوذ آب و رطوبت به لایه های زیرین خیلی سریع اتفاق می افتد و موجب تخریب سقف طبقه پایین می گردد. اجرای قیرگونی سرویس بهداشتی بسیار حساس است، به طوری که در زمان آغاز پروژه سرویس ها نباید مرطوب باشند لذا برای چند روز نباید از آنها استفاده کرد تا کاملا خشک شوند.

کف و دیواره های سرویس برای قیرگونی باید به طور کامل برداشته شود که امکان و احتمال شکستن کاشی ها و سرویس وجود دارد. پس از برداشتن کامل کف سرویس بهداشتی باید دو سه روزی دست نگه داشت تا اگر رطوبتی به لایه های زیرین نفوذ کرده است کاملا خشک شود و سپس برای قیرگونی اقدام نمود. اگر چه قیرگونی سرویس بهداشتی بسیار مقرون به صرفه است اما باز پیشنهاد می گردد جهت اطمینان از عدم نفوذ آب به لایه های پی بهتر است از قیرگونی دو لایه استفاده گردد. قیرگونی سرویس های بهداشتی (حمام، دستشویی، پانسیون، تراس، آشپزخانه و استخر)، باید حتی الامکان دو لایه قیرگونی اجرا شود.

قیرگونی سرویس های بهداشتی در برج ها بیشتر اوقات برای اطمینان بیشتر با سه لایه قیرگونی اجرا میگردد. بعد از سیمان کشی و شیب بندی سرویس و شاقول نمودن گوشه های دیواره ها (به جهت طراز کار کاشکاری) و ایجاد گودال جای کاسه دستشویی، اضافه لوله فاضلاب یا همون سیفون را از کفه کف برش داده و داخل سیفون را پر از آب می نماید که اگر احیانا قیر داخل سیفون ریخت قابل برداشتن باشد. قیرکار ابتدا این گدال را یک لایه اضافه قیرگونی میکند و لبه های داخلی لوله سیفون را با تکه های کوچک گونی و قیر شل خالص آبندی می کند (چون قیر شل خالص چسبندگی زیادی دارد).

قیرگونی بدنه دیوار سرویس دستشویی باید حداقل ۵۰ الی ۶۰ سانتیمتر و گاهی بیشتر ارتفاع داشته باشد که مانع از ترشح آب در مرور زمان به دیوار گردد. برای خوب چسبیدن قیرگونی به دیوار و برگشت نکردن آن به علت گرما قیر بدنه دیوار باید به نسبت ۵۰ به ۵۰ برای لایه های زیر و ۱۰۰% قیر سفت برای لایه های رویی استفاده گردد، لازم به توضیح است که جلوی در سرویس ها قبل از قیرگونی یک دیواره ی ماهیچه ای با سیمان اجرا گردد که بعد از قیرگونی مانع نفوذ آب به گوشه های چاچوب در گردد و مطلب مهمتر شیب بندی سرویس ها قبل از اجرای قیرگونی می باشد چرا که اگر آبی در جایی از سرویس جمع گردد (روی قیرگونی) باعث بوی بعد در ساختمان در بلند مدت میشود که کمتر کسی هم متوجه علت وجود این بوی بد میشود، در نتیجه خانم های خانه مدام سرویس های بهداشتی را با انواع شوینده ها شستشو میدهند که بو را برطرف کنند، قافل ازینکه این بو در قسمت لایه های سرامیک و روی قیرگونی مخفی شده است، پس به برطرف کردن این عیب باید بسیار اهمییت داد.

نصب قیرگونی دو لایه مستلزم داشتن متراژ بیشتر گونی است و البته قیر را باید به خوبی حرارت دهیم تا کاملا ذوب و روان شود و بتوان آن را روی سطح سرویس ها به راحتی روان کرد و با کاردک های مخصوص پهن نمود. پس از آن برای پهن کردن گونی باید دقت کرد که گونی ها بدون ذره ای چروک و تا خوردگی باشند و نو و درجه یک انتخاب شده باشند. یک لایه گونی تمیز را روی قیر پهن شده قرار می دهیم.

دقت شود که برای قیرگونی سرویس بهداشتی در قسمت کف آن حتما باید تا 30 الی 40 سانتی متر بالای دیواره ها را نیز قیر ریخته و سپس روی آن گونی بچسبانیم. بنا بر این اجرای قیرگونی کار ساده ای نیست. پس از آن که یک لایه گونی پهن کردیم نوبت به یک لایه ی دیگر قیر است. قیر را می ریزیم و حسابی پهن می کنیم تا به نسوج بافت گونی نفوذ کند.

حال نوبت آن رسیده که گونی دوم را پهن کنیم. گونی دوم را به صورت عمودی و در جهت مخالف گونی اول پهن می کنیم. و در انتها یک لایه ی دیگر قیر می ریزیم. پس از اجرای قیرگونی سرویس بهداشتی، مهمترین و اصلی ترین نکته آب بندی درست است. در این مرحله شیر آب را باز می گذارند تا حدود 10 سانتی متر از آب پر شود. البته پیش از آن بایستی راه آب را با یک وسیله کاملا بست تا آب بماند و خارج نشود. این آب باید تا 24 ساعت در محل باقی بماند تا از نتیجه قیرگونی و عدم نفوذ پذیری آن اطمینان کامل بدست آوریم. اگر در این مدت آب به لایه های زیرین نفوذ نکرد، یعنی اجرای قیرگونی موفق بوده و شما می توانید بعد از یک لایه سیمان از کاشی مناسب برای کاشی کاری سرویس های خود استفاده کنید. اما اگر آب به پایین نفوذ کند یعنی قیرگونی باید مجدد اجرا شود. بنا بر این برای اطمینان از عدم نفوذ آب اجازه دهید که عایق کاران تا پایان پروژه کار خود را انجام دهند.

قير گوني سرویس بهداشتی یکی از عایق کاری های بسیار مهم و تخصصی است.
شركت ايزوگام نوين كه در اين زمينه با دارا بودن كادر متخصص و حرفه اي در اين زمينه تخصص و فعاليت دارد.

براي دريافت مشاوره و خدمات قيرگوني سرويس بهداشتي با شركت ايزوگام نويت تماس بگيريد.
09123495288 09353495288

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان