قیرگونی در تهران

قیرگونی در تهران

قیرگونی در تهران

قیرگونی در تهران

در این مقاله سعی داریم تا در مورد قیرگونی در تهران برای استفاده در ساختمان ها با شما صحبت نماییم. قیرگونی ساختمان یکی از انواع عایق کاری در ساختمان می باشد که به منظور ایزولاسیون قسمت های مختلف در آن به کار می رود. در این روش عایق کاری از گونی مابین لایه های قیر استفاده می شود تا به استحکام و انسجام نهایی در عایق دست یابیم. قیرگونی هم مانند سایر انواع عایق کاری مزایا و معایبی دارد. از اصلی ترین عیبی هایی که قیرگونی دارد می توان به خطرناک بودن آن به علت داغ شدن قیر مصرفی، پوسیده شدن قسمت قیرگونی شده با گذشت زمان و در ضمن پاره شدن به دلیل نشست های احتمالی بنا اشاره نمود.

تعریف دقیقی از قیرگونی:

قیرگونی نوعی عایق رطوبتی است که مواد اولیه آن را قیر و گونی تشکیل می دهد. از قیرگونی به منظور عایق محل هایی از قبیل سرویس های بهداشتی، پشت بام های بناها، پی سازی و آشپزخانه می توان استفاده نمود. برای این کار نخست قبل از هر کاری باید سطح کار را ریسمان نمایید تا به طور کامل صاف و تمیز شود. در ادامه باید محل دقیق لوله های بخاری، هواکش ها و کف شوی را مشخص کرده و آنها را در جای خود نصب نمایید. در این روش عایق کاری به دلیل این که الیاف گونی به عنوان مسطح کننده به کار می رود، قیر را با استفاده از گونی مسطح و تثبیت می کنند. در حالت کلی قیرگونی به دو روش تک لایه و دو لایه انجام می شود.

متخصصان شرکت ایزوگام نوین تاکید می نمایند که نه تنها برای قیرگونی در تهران، بلکه برای سایر مناطق هم ضخامت قیرگونی نباید از 2 تا 3 سانتیمتر بیشتر در نظر گرفته شود و به این نکته همواره توجه نمایید که وزن قیرگونی در حد تحمل ساختمان باشد. نباید بر روی ملات هایی چون آهک و شفته آهکی از قیرگونی استفاده نمایید زیرا استفاده از آنها باعث فساد و از بین رفتن قیر خواهد شد. در این مواقع می توان از ماسه سیمان به عنوان ملات زیرین استفاده نمود. شیب هدایت آب به درون آبروها نیز بایستی مابین 3 تا 5 درصد تعبیه شود. به منظور انجام قیرگونی در تهران بر اساس شرایط آب و هوایی از قیر مناسب  به آن استفاده می شود.

بعد از این که عملیات قیرگونی تمام شد از یک لایه بتن آسفالتی بایستی استفاده نمایید. ضخامتی که بتن آسفالتی باید در آن اندازه استفاده شود، حداقل 2 سانتیمتر می باشد. قیری که برای قیرگونی استفاده می شود نبایستی بیشتر از 150 درجه گرم شود، در غیر این صورت قیر گرم شده تجزیه می شود و خواص آن نیز تغییر می نماید. ضمنا قیر مصرفی را باید تا موقعی که گرم است و به حالت روان می باشد، مصرف نمود.

شرکت ایزوگام نوین به منظور جذب بهتر قیر در زمان قیرگونی، توصیه می نماید تا حد امکان از قیری با غلظت کمتر استفاده نمایید تا قیر به راحتی در الیاف گونی نفوذ نماید و بتواند در کل سطح به یک نسبت جذب شود.

در صورتی که درفصل زمستان هستید و آسفالت مصرفی را با استفاده از قیر سفت یعنی 90*15 تهیه و اجرا نمودید، آسفالت دچار ترک خوردگی های موزاییکی و در اشکال مختلف خواهد شد که در نتیجه آن ماسه آسفالتی از هم پاشیده شده و دان خواهد شد. در حالت کلی و عموما عایق رطوبتی قیرگونی به طور میانگین از عمر مفیدی برابر با 10 سال و یا کمتر برخوردار است و کار تعمیر و ترمیم آن هم که بایستی به صورت متناوب انجام بگیرد متحمل هزینه های قابل توجه و همراه با مشکلات اجرایی زیادی خواهد بود. این امر در فصل های سرد سال هم می تواند باعث مزاحمت ساکنین ساختمان شده و آنها را ناراحت نماید.

شرکت ایزوگام نوین در رابطه با قیرگونی در تهران می تواند به شما مشاوره رایگان داده و اجرای عملیات قیرگونی شما را با کمترین قیمت و در اسرع وقت بر عهده بگیرد.

مشاوره رایگان