آسفالت شهریار

در صورتی که در محدوده شهریار ساکن هستید و می خواهید از خدمات آسفالت بهره مند شوید ، پیشنهاد می دهیم که به آسفالت شهریار مراجعه نمایید .

آسفالت شهریار به عنوان یکی از نمایندگی های مجاز ایزوگام نوین می باشد که در حال حاضر در محدوده شهریار مشغول به خدمت رسانی می باشد .

آسفالت شهریار با داشتن تیمی متخصص و با تجربه در زمینه خدمات آسفالت ، خدمات ایزوگام و خدمات قیر گونی ، می توانند شما در کلیه امور نام برده شده ، راهمنایی نماید .

با ما همراه باشید تا شما را با مزایای انتخاب آسفالت شهریار و سایر نمایندگی های مجاز ایزوگام نوین آشنا سازیم .

آسفالت چیست ؟

آسفالت که از مخلوط سن ، ماسه و قیر ساخته و تهیه می شود ، بیش تر برای جاده ها ، باند فرودگاه ها و پشت بام ها مورد استفاده قرار می گیرد. در واقه یکی از کار برد های اساسی آسفالت برای خدمات راه و شهر سازی می باشد .

نام اصلی آسفالت ، بتن آسفالتی می باشد که با گذر زمان و برای گویشی راحت ، به آن صرفا آسفالت می گویند.

لازم به ذکر است که آسفالت هیچ آسیبی به محیط زیست وارد نمی نماید و کاملا قابل باز یافت است . آسفالت از هیدروکربن ها و مشتقات نفتی به دست آمده است .

مخلوط آسفالت به عنوان یک ماده با چسبندگی بسیار زیاد و با رنگی سیاه ، در بازار مواد و مصالح در دسترس می باشد . در صورتی که در بین مصرف کنندگان به عوان مایعی غلیظ ، شبه جامد و یا جامد شناخته شده است.

در صورتی که شما می خواهید از آسفالت استفاده نمایید ، می توانید به آسفالت شهریار مراجعه نمایید .

با ما همراه باشید تا اطلاعات بیش تری از آسفالت در اختیار شما بگذاریم .

آسفالت و انواع دسته بندی آن

آسفالت مورد مصرف در بازار مواد و مصالح که در دسترس مصرف کنندگان می باشد ، به سه دسته تقسیم می شود:

 1. آسفالت گرم
 2. آسفالت حفاظتی
 3. آسفالت سرد

انواع آسفالت های نام برده شده در آسفالت شهریار موجود می باشد که شما در صورت نیاز می توانید به آسفالت شهریار مراجعه نمایید.

 1. آسفالت گرم

آسفالت گرم یکی از انواع آسفالت می باشد که بیش تر برای آسفالت نمودن خیابان ها استفاده می شود/ آسفالت گرم یکی از شناخت شده ترین انواع آسفالت بین مصرف کنندگان می باشد.

در حین تهیه آسفالت گرم ، قیر و مصالح ساختمانی در حالی که در معرض حرارت قرار دارند ، با یکدیگر مخلوط شده و با همان حرارت ، بر بستر مد نظر پهن خواهد شد.

حجم عمده آسفالت گرم که حدود نود در صد می باشد را ، مصالح سنگی تشکیل می دهند .

انواع آسفالت گرم که در صنعت راه و ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد :

 1. اساس قیری
 2. ماسه
 3. آسفالت متخاخل
 4. آسفالت رویه یا همان توپکا
 5. آسفالت حفاظتی

از آسفالت حفاظتی بیش تر به منظور محافظت از راه های شنی یا آسفالتی استفاده می شود . همان طور که از نام آسفالت حفاظتی پیدا می باشد ، عمل کرد خاص و سازه ای در بر ندارد و بیش تر جنبه محافظتی بر بستر مورد نظر شما دارد.

در حین استفاده و اجرای آسفالت محفظتی باید در نظر داشته باشید که ضخامت قابل اجرا برای این نوع آسفالت تنها دویست و پنجاه و پنج میلی متر می باشد .

از آسالفت حفاظتی جهت بهینه سازی رویه های آسفالتی و بتنی استفاده می شود .

قطعا که انجام آسفالت نیاز به تجربه و مهارت دارد . به همین دلیل ما توصیه می کنیم که حتما به آسفالت شهریار مراجعه نمایید .

انواع آسفالت حفاظتی :

 1. سطحی یک لایه یا سطحی چند لایه
 2. سیلکت ها یا اندود های آب بند و غبار نشانی و روغن پاشی راه ها

یکی از دلایلی که آسفالت حفاظتی مورد استفاده قرار می گیرد ، افزایش طول عمر آسفالت و جلو گیری از فرسایش و نا کار آمدی آن می باشد . زیرا استفاده از آسفالت حفاظتی بر سطح راه ها و آسفالت های دیگر ، تاثیر به سزایی در افزایش طول عمر آن دارد .

 1. آسفالت سرد

آسفالت سرد دقیقا با همان دمای محیط تهیه و تولید می شود . آسفالت سرد از ترکیب کردن و مخلوط نمودن مصالح سنگی با قیر محلول و امولوسیون به وجود می آید .

آسفالت سرد همانند آسفالت گرم نیازی به در معرض حرارت بودن ندارد و کلیه موادی که پیش تر نام بردیم ، در دمای محیط  اجرای آسفالت با هم مخلوط می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند .

یکی از کار برد های بارز آسفالت سرد ، جهت رویه سازی است .

آسفالت سرد و انواع روش های تولید آن :

 1. آسفالت سرد کار خانه ای
 2. آسفالت سرد مخلوط
 3. آسفالت سرد مخلوط در محل
 4. آسفالت سرد مخلوط در کارگاه

آسفالت سرد کارخانه ای :

آسفالت سرد کارخانه ای در کارخانه تولید می شود و سپس به محلی که قرار است اجرا گردد ، منتقل می گردد.

آسفالت سرد مخلوط در محل :

آسفالت سرد مخلوط در محل نیز به دو روش اجرا می شود :

 1. آسفالت سرد مخلوط در کارگاه

در این روش در مکانی ثابت مانند کارگاه ، آسفالت تولید شده و به مکان مورد نیاز منتقل می گردد و بر بستر مد نظر پهن می گردد.

 1. آسفالت سرد مخلوط در محل :

در این روش ابتدا سنگ دانه ها بر روی بستر راه پاشیده می شوند و پس از آن قیر را به آن اضافه می کنند. همان طور که مواد آن بر بستر راه ریخته و پهن و پاشده شده است ، به وسیله لوازم و وسایل مخصوص و متخص این کار ، با یکدیگر مخلوط می شوند .

شما برای اجرا و تهیه انواع آسفالت های می توانید به آسفالت شهریار مراجعه نمایید .

Rate this post

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *