ایزوگام قیطریه

ایزوگام قیطریه

ایزوگام قیطریه

ایزوگام قیطریه

ایزوگام چیست؟ آیا ایزوگام هم نوعی عایق است و چه اهمیتی در زندگی ما داشته است و هم اکنون چه نقشی در مراحل ساخت و میزان آسایش ما دارد؟ بهترین انتخاب شما برای انجام امر ایزوگام ، ایزوگام قیطریه است.

و دیگر این که در زندگی ما با توجه به سازه های عظیم و مدرن امروزی از اهمیت آن کاسته شده است یا خیر؟

از دیر باز در ایران به دلیل تنوع جغرافیایی و وجود تهدیدات مختلف از جمله خشک سالی، سیل، بارش مداوم باران به ویژه در شمال کشور، زلزله و …باعث شد که ایرانی ها با هوشمندی از طبیعت، خاک و مصالح بوم آورد استفاده کنند و فضای بهینه ای را جهت زندگی آماده نمایند تا در پناه آن از آسیب ها و بلایای طبیعی دور باشند.

 

در گذشته معماران سنتی و امروزه مهندسین و معماران ساختمانی در تلاش اند تا از لوازم و مصالحی چون ایزوگام و قیرگونی برای افزایش سطح ایمنی ساختمان ها استفاده کنند تا خانه ها، بنا‌ها و سازه ها در برابر انواع آسیب ها از جمله؛ نور خورشید، آب، نم و رطوبت و… محفوظ و مقاوم بماند.

با توجه به افزایش هزینه ساخت و ساز ها، عاقلانه تر آن است از همان ابتدا و درهنگام آغاز ساخت یک ساختمان تمامی نکات ایمنی و محافظتی تا لحاظ گردد تا نیازی به صرف هزینه ‌های مجدد، اضافه و گزاف برای تعمیرات نباشد. در این میان بیش از هر چیز دیگری مقصود ما و مشاوران ما در ایزوگام قیطریه، مقاوم‌سازی ساختمان در برابر رطوبت و نم احتمالی است. توجه به این امر در مناطقی که آب و هوای مرطوبی دارند مهم‌تر از سایر مناطق می باشد.

تعریف ایزوگام:

صرف نظر از تعریف علمی و معمول آن در بین مردم، ایزوگام نوعی عایق و پوشش رطوبتی مقاوم از جنس مواد نفتی است که مهم ترین کارآیی آن جلوگیری از نفوذ آب باران، رطوبت و نم به لایه های زیرین می باشد. این مواد آغشته به قیر می باشد و همان طور که می دانید قیر مخلوطی از مواد و مایعات آلی است که ویژگی چسبناکی و ضد آب بودن آن سبب به کار گیری این محصول می شود. ایزوگام به طور میانگین عمری ده ساله دارد. در واقع، ایزوگام قیطریه با دارا بودن کیفیت مطلوبش و در شرایط نگهداری خوب می تواند عمر مفیدی در حدود ده تا پانزده سال داشته باشد.

پیشینه

در گذشته  نه چندان دور، عایق بندی رطوبتی ساختمان ها به صورت سنتی با کاهگل، آسفالت و قیرگونی در آب بندی، نم بندی و بخار بندی انجام می ‌گرفت لیکن با مزیت هایی که فن آوری جدید ایزوگام داراست، توانسته است، محبوبیت زیادی را به جهت عمر مفید بالا ، قیمت مناسب و نیز سبک بودن ، استحکام و خاصیت قابل انعطاف بودن آن کسب کند. امروزه در اکثر ساختمان ها در تمامی مراحل از جمله پی، فونداسیون و ایزولاسیون دیوارها، سرویس ها و پشت بام، ایزولاسیون با لایه عایق رطوبتی و هم چنین استخرها و … انجام می شود.

با ایزوگام قیطریه همراه باشید.

ابتدا بهتر است با ایزوگام آشنا شویم؛

 انواع ایزوگام

ایزوگام بر اساس ماده اصلی تشکیل دهنده آن بر دو نوع عمده می باشد؛

 1. پلیمری با استفاده ازقیر خالص شصت – هفتاد:

مواد اصلی در این نوع ایزوگام، قیر خالص شصت – هفتاد است و دارای کیفیت بسیار بالایی در مقایسه با نوع دیگر آن یعنی ایزوگام دمیده دارد. قیر خالص  شصت – هفتاد از پالایش نفت خام حاصل می شود و در اثر حرارت دادن نفت خام، حلال های نفتی، بنزین، نفت گاز و سایر روغن های سبک به وسیله دستگاه تقطیر جدا شده و در گرمای بیش ازسی صد و هشتاد درجه در (فشار عادی) قیری به جای می ‌ماند که به صورت جامد یا نیمه جامد می باشد. قیر شصت – هفتاد در آب بندی بام مورد استفاده مشاورین ایزوگام قیطریه به کار می رود.

 • جهت تولید این گونه ایزوگام شصت – هفتاد و سایر مواد اولیه ای که پیش تر عنوان شد وارد میکسر ساخت پلیمر می شود. در میکسر مواد مخلوط و پخته می شوند. خروجی میکسر، مایعی به نام پلیمر ایزوگام می باشد. پلیمر ایزوگام در دستگاه خط تولید، تبدیل به لایه ایزوگام می گردد.
 • موادی که جهت ساخت ایزوگام پلیمری نیاز داریم: قیر خالص شصت – هفتاد تیشو، پلی آستر، لایه آلومینیوم چهارده الی شانزده میکرون، پلاستیک پشت لایه ایزوگام، پودر تالک، مواد APP درجه یک و دو و …
 1. ایزوگام دمیده با مواد متشکله نفت کوره (مازوت): عنصر اصلی در این نوع ایزوگام، قیر دمیده است و به نسبت ایزوگام پلیمری کیفیت پایین تر و عمر کمتری نیز دارد.

در صورت خرید و نصب ایزوگام، با مشاورین ایزوگام نوین در ایزوگام قیطریه مشورت کنید.

تقسیم بندی ایزوگام بر اساس نوع لایه های به کار رفته:

 • ایزوگام دو لایه : این نوع ایزوگام ضخیم تراز نوع تک لایه آن بوده و همین ویژگی سبب استحکام بیش ترآن شده است.
 •  ایزوگام تک لایه : این نوع ایزوگام به نسبت نوع ایزوگام دولایه ظریف تر و دارای قابلیت انعطاف بیشتری است.

تقسیم بندی ایزوگام بر اساس پوشش سطح آن:

ایزوگام بدون روکش آلومینیوم: این نوع ایزوگام بیش تر جهت عایق کاری سرویس های بهداشتی، پی و … به کاربرد دارد.

ایزوگام با روکش آلومینیوم: با توجه به روکش آلومینیومی، این نوع ایزوگام در مکان هایی که در تابش نور مستقیم آفتاب قرار دارد به کار می رود.

ایزوگام با روکش سنگ ریزه: این نوع ایزوگام بیش تر در اماکنی که تردد بالا دارند، به کار می رود که با توجه به رنگی بودن سنگ ریزه های آن سبب ایجاد جلوه زیبایی بصری آن می شود.

تقسیم بندی ایزوگام بر اساس شکل ظاهری آن:

ایزوگام عادی (عرض یک متر و رول های ده متری): ایزوگام عادی با لایه ها و روکش های متنوع و متفاوتی ساخته شده است و مردم این نوع ایزوگام را بهتر از نوع دیگر آن می شناسند.

ایزوگام برش خورده (ایزوشینگل): این نوع ایزوگام با برش های خاص و زیبایی که داراست به منظورعایق نمودن سقف های شیروانی به همراه زیبایی ظاهری مورد استفاده قرار می گیرد.

خرید بهترین و مرغوب ترین ایزوگام :

برای اینکه بدانید چگونه می توان بهترین ایزوگام را تهیه کرد، لازم است نکات مهم زیر را مد نظر داشته باشید؛

 • کارخانه تولید کننده ایزوگام و شناخت برند موجود در بازار
 • قیمت ایزوگام معرفی شده
 • کیفیت ایزوگام مورد نظرو محصولات ما درایزوگام قیطریه
 • خرید از درب کارخانه به صورت مستقیم
 • خرید از نمایندگی مجاز موجود در شهرهای مختلف
 • خرید از فروشگاه های اینترنتی معتبر
 • دریافت ضمانت نامه معتبر

مناسب ترین قیمت روز برای ایزوگام صادقیه:

بهترین راهکار پیشنهادی ما و مشاورین ما در ایزوگام قیطریه یکی از نمایندگی های  جهت خرید بهترین ایزوگام، روش های زیر می باشد؛

 • از راه جستجو و مطالعه تارنما‌های اینترنتی
 • بهره گیری از اطلاعات موجود در سایت های معتبرو مشاورین خبره در این زمینه
 • فروشگاه ها و نمایشگاه های آنلاین شرکت ایزوگام قیطریه به دست می‌آید و همچنین می‌توانید از قیمت های انواع ایزوگام های معتبرهم اطلاعات کافی را دریافت نمایید و با مشاورین ما در این مجموعه همراه شوید.

فواید استفاده از ایزوگام قیطریه چیست که سبب محبوبیت این محصول شده است:

 • عایق مناسبی در برابر رطوبت و نشت نم به لایه های زیرین سطوح
 • وزن سبک (4 کیلوگرم در هر متر مکعب)
 • قیمت مناسب و مقرون به صرفه
 • تمیز بودن در مقابل قیرگونی و آسفالت
 • امکان تعمیرات سریع ، آسان و ارزان (لکه گیری)
 • دارای نشان استاندارد (کلیه محصولات قیر ایزوگام قیطریه دارای نشان استاندارد هستند)
 • مقاومت کششی بالا در برابر درز ها وترک ها
 • قابلیت نصب تقریبا در تمام مکان های مورد نظر از جمله پشت بام ها ، شیروانی ها و بدنه ودیواره ها و….
 • نوع  فویل دار آن دارای عایق حرارتی بوده و ویژگی بازتاب نور خورشید را نیز دارا است
 • صرفه جویی در زمان نصب ایزوگام
 • دارای قابلیت انعطاف پذیری زیاد.
 • وبسیاری مزیت های دیگر…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان