آسفالت در سلطان آباد

آسفالت در سلطان آباد

آسفالت در سلطان آباد

آسفالت در سلطان آباد

آسفالت در سلطان آباد
آسفالت در سلطان آباد

شرکت ایزوگام نوین در امر اطلاع رسانی عمومی تاکنون گام های بسیاری برداشته است. این شرکت تاکنون توانسته است تجربیات چندین ساله خود را در زمینه آسفالت در تهران و خصوصا آسفالت در سلطان آباد در اختیار شما قرار دهد. پیرو مطالب گفته شده در بالا، در این مقاله سعی می شود به بحث در مورد راهسازی بپردازیم و تا جایی که در توانمان باشد راه های آسفالتی و راه های بتنی را با یکدیگر مقایسه نماییم.
امروزه تولید سیمان در داخل کشور بیشتر شده است و این روند همچنان رو به رشد نیز می باشد. از طرف دیگر تولید مازاد این محصول را به راحتی نمی توان به سایر کشورها صادر نمود. بنابراین برای ایجاد تعادل در بازار عرضه و تقاضا باید به فکر راهی برای استفاده مناسب از سیمان مازادی که تولید شده است باشیم.

استفاده از سیمان در زمینه راهسازی مساله ای است که در ایران کمتر به آن توجه شده است که می تواند مورد مناسبی برای مصرف سیمان مازاد باشد. علاوه بر این کارایی نامناسبی که آسفالت در اغلب جاده ها دارد، اهمیت تامل و بررسی این موضوع را بیشتر نشان می دهد.

 

آسفالت در سلطان آباد:

 

عواملی از قبیل قیمت پایین سیمان و فراوانی و قابل دسترس بودن آن در مقایسه با گرانی قیمت قیر و البته بی کیفیت بودن آسفالت راه ها، بستری برای جایگزینی بتن به جای آسفالت فراهم نموده است.

در صورتی که به تاریخچه راه سازی در دنیا و به ویژه در کشورمان ایران دقیق شوید متوجه خواهید شد که راه هایی که در زمان های قدیم و با استفاده از پوشش سنگ و ساروج ساخته می شدند حتی در شرایط آب و هوایی متفاوت از استحکام و کیفیت بالایی برخوردار بودند.

برای درک بهتر مطلب، بهتر است به مواد اولیه این دو عایق اشاره نماییم. آسفالت از مخلوط قیر به همراه سنگدانه تهیه می شود که تغییر در میزان ترکیب هرکدام از این مواد منجر به تهیه نوع خاصی از آسفالت می شود. بتن مخلوطی است که از ترکیب میزان مناسبی سیمان در کنار سنگدانه و آب تهیه می شود.
اگر کمی دقت نمایید متوجه تفاوت این دو عایق از نظر مواد اولیه خواهید شد. البته با وجود این تفاوتها از برخی جهات هم به همدیگر شبیه هستند. بعد از گذشت وقفه چندین ساله ای که در مورد استفاده از بتن در جاده ها پیش آمد، امروزه باز هم از بتن و محصولات جانبی آن، سنگ در شکل های مختلف و آسفالت در انواع مختلف به طور یکسانی جهت احداث راه ها و جاده ها استفاده می شود.

ذکر این نکته لازم به نظر می رسد که در سال های قبل در ایران سیمان به دلیل اجرای پروؤه های سازندگی بعد از جنگ دچار کمبود بود و در نتیجه با افزایش قیمت مواجه شده بود که در طی این سالها قیر و گازوئیل درست در نقطه مقابل سیمان قرار داشت و نصب راحت آن هم مزید بر علت شد تا عملا آسفالت به جای سه ماده ذکر شده در بالا، به کار گرفته شود. آسیب ها و نواقصی که امروزه در جاده های داخل شهری و حتی جاده های بین شهری به چشم می خورد نتیجه استفاده صرف از آسفالت می باشد. تا حالا باید فهمیده باشید که راه سازی تنها با آسفالت و بدون استفاده از سنگدانه و بتن کارایی لازم را نداشته و دوام کمتری خواهد داشت.

شرکت ایزوگام نوین امیدوار است شما بعد از مطالعه این مقاله به جایگاه استفاده از آسفالت، بتن و سنگدانه در راه سازی پی برده باشید. آسفالت در سلطان آباد هم بهتر است با ترکیبی از این سه ماده انجام شود. در صورتی که با ابهامی در این مورد مواجه شدید، می توانید به یکی از نمایندگی های شرکت در سطح تهران مراجعه نموده و اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.