توجه داشته باشید که برای عایق کاری سطوح مختلف ساختمانی از جمله پشت بام، حمام، دیوار، سرویس بهداشتی و غیره از ایزوگام استفاده می کنند. البته به جز این موارد، یکی از سطوحی که می توان از ایزوگام برای ایزولاسیون آن استفاده نمود، ایرانیت می باشد. اجرای ایزوگام روی ایرانیت یکی از عملیات حساسی است که باید توسط نیرو های نصاب ایزوگام کار حرفه ای انجام گیرد. کادر مجرب ما برای نصب ایزوگام روی ایرانیت به دلیل تفاوت آن با عایق کاری دیگر سطوح گوناگون، از تکنیک­ و روش های خاصی استفاده می کنند. در این مقاله ما سعی داریم که در مورد ایزوگام روی ایرانیت با شما صحبت کنیم، در صورتی که شما نیز تمایل به انجام چنین کاری را دارید در ادامه با ما همراه باشید.

ایزوگام روی ایرانیت

در ابتدا لازم است که برای پی بردن به عملیات ایزوگام روی ایرانیت اطلاعاتی راجع به ایزوگام و سپس ایرانیت دانسته تا بتوانید اجرای این عملیات را متوجه شوید. ایرانیت نوعی ورق یا صفحه موج دار از جنس سیمان، فلز و یا پلاستیک فشرده است که برای پوشش دهی مکان های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. به طور معمول این محصول برای سقف انبار ها، کارخانه ­ها، پارکینگ ­ها و … مورد استفاده قرار می گیرد.

حال این ایرانیت برای محافظت بهتر نیاز به عایق کاری اصولی دارد. معمولا از ایزوگام روی ایرانیت برای محافظت و جلوه دادن به مکان­ هایی همچون پل های عابر پیاده و … که نیاز به زیبایی بیشتری دارند استفاده می کنند. البته توجه داشته باشید که ایرانیت های پلاستیکی قابلیت انجام ایزوگام را نداشته، چرا که با حرارت دادن ذوب می شوند، بر این اساس تنها بر روی ایرانیت سیمانی می توان ایزوگام کاری را انجام داد. شما می توانید با اعتماد به مجموعه ی ما این عملیات حساس را به نصابان ایزوگام کار ما محول فرمایید.

کاربرد ایزوگام روی ایرانیت

برای بیان کاربرد ایزوگام روی ایرانیت این چنین می توان گفت که در بخش های شمالی کشور به دلیل بارندگی­ های بسیاری که در این مناطق همیشه مرطوب وجود دارد، سقف منازل را به صورت شیروانی ساخته اند، به همین دلیل با توجه به نفوذ نم و رطوبت این پوشش ها را با یک لایه ی ایزوگام مجهز کرده اند. چرا که در غیر این صورت به دلیل بارش های زیاد باران ممکن است ایرانیت دچار پوسیدگی و یا فرسودگی شود، در چنین مواقعی استفاده از ایزوگام روی ایرانیت لازم و کاربردی است. البته لازم به ذکر است که بدانید ایرانیت ­ها و شیروانی ­ها دارای مواد تشکیل دهنده ی متفاوتی هستند که روش نصب هر کدام با دیگری نیز فرق دارد.

زیرسازی ایرانیت برای نصب ایزوگام

به منظور انجام زیرسازی ایرانیت برای نصب ایزوگام ابتدا لازم است پس از نصب ایرانیت سطح آن را با استفاده از ملات سیمان و ماسه به طور یکدست و صافی در اورده تا به این ترتیب تمامی ناهمواری های سطح  ایرانیت را با این ترکیب پر نموده و یک سطح یک پارچه و یکنواخت را ایجاد نمایید. پس از این کار باید صبر کنید تا ملات روی سطح مربوطه به طور کامل خشک شود و سپس به منظور چسبندگی بیشتر این سطح می توانید بر روی ملات را با یک لایه قیر پوشانده و در نهایت روی آن را ایزوگام کاری نمایید.

توجه داشته باشید شما با استفاده از توری مرغی در زمان پر کردن سطح ایرانیت توسط ملات سیمان و ماسه می توانید به یک سطح بسیار صاف و هموار دستیابی پیدا کنید؛ برای انجام این کار ابتدا توری مرغی را روی سطح قرار داده و روی آن را با ملات بپوشانید، به این ترتیب ملات بهتر و یکنواخت تر روی سطح قرار گرفته و کار شما را راحت تر می کند. در نهایت بعد از زیرسازی مناسب و بسترسازی ایمن نوبت به انجام ایزوگام روی ایرانیت می رسد.

مزایای ایزوگام روی ایرانیت

یکی از مزایای ایزوگام روی ایرانیت حل مشکلات مربوط به گرمای ایرانیت می باشد. برای عایق کاری سطح ایرانیت همان طوری که در بالا نیز ذکر کردیم، لازم است تا سطوح موج دار ایرانیت را با ملات سیمان و ماسه پر کرده و در نهایت پس از خشک شدن کامل با استفاده از قیر پاشی بر روی سطح آن و پیاده سازی ایزوگام فویل ­دار بر روی این سطح، سبب شوید تا اشعه فرابنفش خورشید را منعکس کرده و حرارت کمتری به داخل ساختمان شما وارد شود. البته برای ایرانیت­ های فلزی و پلاستیکی به علل مختلفی که در بالا گفته شد قابلیت نصب ایزوگام را نداشته و برای رفع مشکلات گرمای مربوط به آن ها باید از عایق­ های دیگر و یا تعویض این ایرانیت ها با ایرانیت سیمانی اقدام کنید.

نکات ایمنی جهت ایزوگام کاری روی ایرانیت

هنگام نصب ایزوگام روی ایرانیت باید به نکات مهمی در این باره توجه فرمایید تا بدین طریق مشکلی برای عایق کاری شما ایجاد نشود. از جمله این نکات ایمنی جهت ایزوگام کاری روی ایرانیت می توان به موارد زیر اشاره نمود:

■ کپسول آتش نشانی

پیش از شروع اجرای عملیات ایزوگام روی ایرانیت وجود کپسول آتش نشانی لازم بوده، به طوری که یکی از نکات ایمنی مهمی است که حتما باید به آن توجه کنید.

■ نصاب ایزوگام کار حرفه ای

انجام ایزوگام بر روی ایرانیت به دلیل اجرای درست زیرسازی و حساسیت بالایی که دارد، باید توسط یک نصاب ایزوگام کار متخصص و  حرفه ای صورت گیرد.

■ تخته بنایی

از آن جایی که تردد بر روی ایرانیت ها در زمان اجرای عملیات عایق کاری خطرات خاص خود را دارد، به همین دلیل بهتر است که نصاب ایزوگام کار و کارگران همراه آن در هنگام نصب ایزوگام بر روی ایرانیت از تخته بنایی برای انجام پروژه ی خود استفاده کنند.

■ به کارگیری طناب

علاوه بر تخته بنایی، نصابان ایزوگام کار لازم است برای ایمنی هر چه بیشتر کار خود در صورت اجرای عملیات ایزوگام کاری بر روی سطوح شیب داری مانند ایرانیت که شیب زیادی دارند، از طناب استفاده نمایند.

علاوه بر موارد گفته شده نکات ایمنی دیگری برای انجام این عملیات نیز لازم است که نیرو های ایزوگام کار ما در هنگام انجام پروژه های خود تمامی آن ها را رعایت می کنند.

هزینه نصب ایزوگام روی ایرانیت

چگونگی برآورد هزینه نصب ایزوگام روی ایرانیت مانند دیگر سطوح مختلف بستگی به جنس و نوع ایزوگام به کار برده شده دارد. انواع ایزوگام های مختلف دارای قیمت های متفاوتی هستند که این تفاوت قیمت ها در هزینه ی نهایی ایزوگام کاری نیز موثر می باشد. از دیگر عوامل تأثیر گذار در هزینه ایزوگام بر روی ایرانیت می توان به مقدار ایزوگام مصرفی بر حسب متر مربع اشاره نمود. همچنین به علت فرو رفتگی و ناهمواری های موجود در سطح ایرانیت برای انجام ایزوگام بر روی آن به زیرسازی های مناسبی لازم بوده که این عملیات نیز بر روی قیمت ایزوگام تأثیرگذار خواهند بود. دستمزد نصاب ایزوگام کار و اجرت کارگران همراه نیز بر روی قیمت این نوع عایق کاری تاثیر زیادی داشته، البته توجه کنید که دستمزد روز نصب ایزوگام در مناطق مختلف متفاوت بوده و بستگی به نوع سطح مورد نظر داشته که در مورد اجرای ایزوگام بر روی ایرانیت، به علت شیب سطح آن و لزوم تخصص بالا برای انجام این کار اغلب هزینه نصب ایزوگام روی این سطح نسبت به سطوح دیگر به تناسب بالاتری محاسبه می شود.

اجرای ایزوگام روی ایرانیت در مناطق تهران و کرج

کمپانی ایزوگام نوین به عنوان نمایندگی رسمی ایزوگام در کلیه ی مناطق تهران و کرج شناخته شده می باشد، این مجموعه تمامی خدمات انواع عایق های رطوبتی از جمله ایزوگام روی ایرانیت را با بهترین عملکرد و قیمتی مناسب برای اهالی محترم این مناطق ارائه می دهد. این شرکت با توجه به سابقه ی کاری خود بهترین خدمات اجرای ایزوگام روی ایرانیت در مناطق تهران و کرج را با بالاترین میزان رضایت مندی برای مشتریان خود به طور تضمینی انجام می دهد.

مجموعه ی ما با استخدام بهترین نصابان ایزوگام کار خود که دارای تخصص و مهارت کافی در این زمینه هستند، توانسته پاسخگوی خوبی برای مشتریان خود باشد. همشهریان عزیز می توانید به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این باره و همچنین هزینه ی اجرایی آن به صورت حضوری و مراجعه به آدرس هر یک از نمایندگی های ما در مناطق تهران و کرج و یا با شماره های مندرج در وب سایت ما تماس حاصل فرمایید. کارشناسان شعب مختلف ما به صورت شبانه روزی و حتی در ایام تعطیل آماده ی خدمت رسانی و ارائه ی مشاوره ای رایگان به شما عزیزان می باشند.

بهترین نمایندگی جهت نصب ایزوگام روی ایرانیت کدام است؟

ایزوگام نوین از جمله مجریان برتر ارائه دهنده ی انواع خدمات عایق کاری و اجرای ایزوگام بر روی ایرانیت است که شما می توانید با اطمینان کامل پروژه های خود را به این مجموعه ی معتبر بسپارید.

آیا عملیات اجرای ایزوگام روی ایرانیت دارای گارانتی است؟

کمپانی محبوب و مشتری پسند ما کلیه خدمات عایق کاری به ویژه انجام ایزوگام بر روی ایرانیت و یا دیگر سطوح شیب دار را به طور تضمینی به همراه ضمانت نامه اجرایی انجام می دهد، شما می توانید در هر منطقه ای از تهران و یا کرج هستید به این مراکز مراجعه کرده و پروژه ی خود را به آن ها محول فرمایید.

Rate this post

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *