هزینه آسفالت در تهران

هزینه آسفالت در تهران

هزینه آسفالت در تهران

هزینه آسفالت در تهران

هزینه آسفالت

هزینه آسفالت در تهران چگونه است؟ آسفالت رایج ترین متریال در سخت راه ها و جاده ها می باشد و در محوطه سازی نیز کاربرد دارد. مهمترین معیار برای اندازه گرفتن میزان هزینه آسفالت، متراژ فضای مورد نظر می باشد. قیمت آسفالت کاری بسیار کمتر از سنگ کاری و کاشی کاری می باشد. برای بدست آوردن دقیق قیمت آسفالت کاری، معیار های مختلفی وجود دارد. برای مثال در برخی از پروژه ها قیمت تراشه آسفالت متفاوت است، در برخی قیر گونی و عایق کاری و در برخی دیگر قیمت هر تن آسفالت متغییر است.

توجه به گنجایش فضا

در زمان برآورد قیمت اجرای آسفالت کاری، باید به گنجایش برخی فضا ها توجه کرد، در برخی از فضا ها نمی توان از ماشین های سنگین استفاده کرد و باید نیروی انسانی کار را انجام دهد به همین علت دستمزد نیروی کار انسانی کمی بیشتر می شود.

توجه به سطح فضا

نکته بعدی که باید مدنظر داشته باشید، برآورد قیمت محوطه سازی آسفالت و قیمت اجرای آسفالت سطح کار است. فضا های صاف و مسطح نسبت به فضا های دارای پستی و بلندی و موانع احتمالی، وقت کمتری نیاز دارند، بنابراین قیمت اجرای آسفالت به مراتب کمتر می شود. در پروژه هایی که مساحت سطح زیاد است، برآورد قیمت بر اساس قیمت هر تن آسفالت انجام می گیرد.

توجه به زیر سازی

زیر سازی آسفالت یکی از عوامل تاثیر گزار بر روی قیمت آسفالت کاری می باشد. البته، زیر سازی آسفالت در مناطقی که اولین بار است آسفالت کاری می شوند مورد استفاده قرار می گیرد. این اقدامات به دلیل زیر سازی قبل از اجرای آسفالت انجام می شوند و روی هزینه آسفالت کاری نقش تعیین کننده ای دارد. عملیات زیر سازی آسفالت شامل موارد رو به رو می باشد: شیب سازی، هموار سازی سطح و پاکسازی سطح از ریشه درختان، بوته ها و سنگ ها.

در واقع اگر این فضا ها ناهمواری بیشتری داشته باشند، زیر سازی و آماده سازی این فضاها زمان بیشتری  می خواهند و طبیعتاً هزینه آسفالت کاری نیز بالا می رود. شرایط آب و هوا در سختی کار اثر می گزارد و هزینه های آسفالت کاری را بالا می برد.

تعمیرات آسفالت

آسفالت از مصالحی است که از ترکیبات نفتی در آن استفاده می شود و این ترکیبات، واکنش ها و رفتار هایی از خود در برابر آب و هوای مختلف از خود بروز می دهند و این واکنش ها باعث خرابی در آسفالت می شوند و نیاز به تعمیر دارند. قیمت اجرای ترمیم آسفالت با توجه به میزان آسیب و محل آن، متغیر است.

آسفالت کاری در تمام مناطق تهران

آسفالت کاری و خدمات آن در ایزوگام نوین، در تمام مناطق تهران به یک شکل ارائه می شود. قیمت آسفالت کاری با توجه به نوع آسفالت و کیفیت آن بستگی دارد. همینطور میزان ابعاد و حجم آسفالتی که مورد استفاده قرار می گیرد در قیمت آسفالت کاری نأثیر گزار است و هرچه ابعاد و حجم آن بیشتر شود قیمت آن نیز بالا میرود.

انواع آسفالت ها

از انواع آسفالت ها می توان به تراشه آسفالت(آسفالت سرد)، آسفالت حفاظتی، آسفالت گرم، ماسه آسفالت، اساس قیر، آسفالت آستر و آسفالت رویه اشاره کرد.

تراشه آسفالت

تراشه آسفالت یکی از پرکاربرد ترین روش های پوشاندن راه ها و جاده ها می باشد. مردم به علت نداشتن کافی از تراشه آسفالت، از آن تصور خوبی ندارند و فکر میکنند تراشه آسفالت کیفیتی کمتر از آسفالت معمولی دارد، اما اینطور نیست. از مزیت ها و کاربرد های تراشه آسفالت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نام دیگر تراشه آسفالت، آسفالت سرد می باشد و از نظر اقتصادی به صرفه تر می باشد و ترکیبات آن مصالح سنگی، شن و قیر می باشد.
  • تراشه آسفالت به اندازه آسفالت گرم از عمر مفید بالایی برخوردار است‌ و از آن می توان در کارگاه ها استفاده کرد. از مزایای تراسه آسفالت می‌توان به نگهداری طولانی مدت آن اشاره کرد.
  • تراشه آسفالت قیمت کمتری نسبت به آسفالت گرم دارد و این باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود.

ایزوگام نوین با بیش از 25 سال سابقه در ارائه خدمات درجه یک نصب ایزوگام، مدعی رفع نیاز شما عزیزان می باشد. جهت اطلاع از قیمت ها با مشاورین ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان