معایب ایزوگام از مهمترین دغدغه مشترین است.ايزوگام يكي از مهم ترين كارهاي مهم صنعت ساختمان سازي مي باشد. با آغاز فصل سرما رسيدگي به سقف خانه و ايزوگام كردن آن يكي از مهم ترين مواردي است كه بايد به آن توجه كنيم. ايزوگام از قير و الياف هاي مصنوعي توليد مي شود و براي جلوگيري از نفوذ آب و رطوبت با گرما چسبانده مي شود. ايزوگام هم مثل هر ابزار ديگري داراي معايب مي باشد و فاسد شدن ايزوگام پس از 7 ماه از زمان توليد آن از معايب ايزوگام مي باشد. كم شدن عمر ايزوگام در صورت انباشته شدن آب بر روي پشت بام به مرور زمان از ديگر معايب ايزوگام است. از ديگر معايب ايزوگام مي توان ترك خوردن سطح ايزوگام و عدم ترميم مناسب و ايجاد ظاهري زشت و نامطلوب براي استفاده در نماهاي بارانگير و عدم استفاده در ديواره ها ي عمودي بلند و بعد از مدتي كنده شدن از سطح را نام برد.

  1. طول عمر در معایب ایزوگام

طول عمر ایزوگام 10-20 سال است. اگرچه خیلی پایین نیست، اما از همه گزینه های موجود در مورد عایقهای سقف هنوز هم یکی از پایین ترین ها است.

  1. مقاومت آب در معایب ایزوگام

در صورت عدم وجود سیستم زهکشی مناسب بر روی یک سقف مسطح، آب باید روی سطح جمع شود. هنگامی که این اتفاق می افتد، ایزوگام که در مقایسه با سایر انواع سقف تخت مانند TPO یا PVC سریعتر فرسوده می شود شناخته می شود.

  1. دود مشعل در معایب ایزوگام

یکی از روشهای معروف و قابل اعتماد برای نصب ایزوگام استفاده از مشعل ضربه ای برای گرمای شدید و نصب ورق ها است. این می تواند بخارات مضر آزاد کند که در صورت جلوگیری از تماس می تواند خطرناک باشد.

  1. بوی بد

پس از انجام مراحل نصب احتمالاً متوجه بوی شدید آن خواهید شد. گسترش  شدت و اثر ماندگار بو به منطقه تحت پوشش نصب بستگی دارد. در هنگام نصب سقف خود در نظر داشته باشید که آمادگی لازم را برای جابجایی موقت یا مقابله با بو برای چند روز دارید.

نتیجه

مزایایی که آنها را به انتخاب مشتری تبدیل می کند، نگهداری پایین، قابلیت اطمینان و ویژگی های دوستدار طبیعت است. در حالی که منفی هایی که مردم در نظر می گیرند، روش نصب و طول عمر است. اما با وجود رقابت با راه حل های سقف تخت مانند TPO و PVC، سقف اصلاح شده قیر به طور مداوم با استفاده از مزیت های برتر خود نسبت به معایب ، جای خود را حفظ کرده و گزینه قابل اطمینان سقف بوده است.

Rate this post

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *