عايق رطوبتي به معنای، محافظت ساختمان در برابر رطوبت و نفوذ آب مي باشد.

همه سازه ها به نوعی با آب در تماس هستند و آب نیز یک عامل مخرب برای ایجاد فرسودگی و خرابی در ساختمان ها خواهد بود. میزان این تماس با آب در نقاط مختلف یک ساختمان نیز متفاوت خواهد بود و در بعضی قسمت ها مثل دیوار حمام و دستشویی، نفوذ آب خیلی بیشتر است. از این رو اجرای عایق بندی مناسب و درست از اهمیت زیادی برخوردار است.

ایجاد حفاظت توسط عایق رطوبتی؛ اجرا و نصب آن را برای بخش های مختلف ساختمان ضروری می کند. اما عایق رطوبتی در صورتی می تواند نقش محافظتی خوبی را برای ساختمان ها ایجاد کند؛ که با استفاده از مواد مرغوب و به شکل اصولی و درست، اجرا شود.

بنابراین سعی کنید انواع عايق رطوبتي در تهران با کیفیت را خریداری کنید. برای این منظور اگر شما در شهر تهران ساکن هستید؛ بهترین مراکز عایق رطوبتی در تهران را برای خرید انتخاب کنید.

نصب عایق رطوبتی با ايزوگام نوين

ايزوگام نوين، تجربه اجرای انواع عایق رطوبتی را برای ساختمان های مختلف داشته است که می تواند به شما در این زمینه کمک زیادی کند.

عایق رطوبتی چیست؟

یکی از دلایلی که باعث ایجاد خسارت به ساختمان و کاهش عمر مفید آن می شود نم و رطوبت است. به همین منظور عایق بندی ساختمان در برابر رطوبت امری ضروری می باشد.

عایق کاری به معنای ایجاد یک پوشش محافظ برای پشت بام، دیوار، کف، تاسیسات و لوله ها در برابر نفوذ آب و رطوبت است. رطوبت از طریق خاک و یا به دلیل بارندگی ناشی می شود و ممکن است از طریق بدنه یا سطح دیوار و یا زمین و پی جذب ساختمان شود. استفاده از عایق رطوبتی در جهت کنترل رطوبت منازل نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

نم و رطوبت تاثیر نامطلوبی بر روی ساختمان می گذارد. جذب رطوبت توسط دیوار باعث متورم شدن روکش های گچی، ترک خوردگی و رشد قارچ و کپک می شود. گاهی اوقات ورود آب به سطوح ساختمان در زمستان عاملی برای یخ زدگی بوده و اجزای نماکاری مانند آجر، سنگ و یا اندودها را فرسوده و تخریب می کند. علاوه بر آن رطوبت باعث زنگ زدگی فلزات شده و عاملی برای پوسیده شدن چوب های به کار رفته در ساختمان محسوب می شود.

انواع عایق رطوبتی بر اساس روش اجرا

عایق های رطوبتی بر اساس روش اجرا معمولا به دو گروه تقسیم می شوند.

عایق رطوبتی گرم اجرا

عایق رطوبتی گرم اجرا مانند ایزوگام و قیرگونی در هنگام اجرا، جهت چسبیده شدن به لایه زیرین، به گرم نمودن و شعله احتیاج دارند.

عایق رطوبتی سرد اجرا

عایق رطوبتی MCI و عایق رطوبتی RCI در گروه عایق های رطوبتی سرد اجرا می باشند. چرا که صرفا با مخلوط کردن جزء پودری و مایع می توان نسبت به اجرای این دست از عایق های رطوبتی با استفاده از قلم مو و یا غلطک رنگرزی اقدام نمود.

عایق رطوبتی استخر

یکی از نکات مهمی که در ساخت استخر باید به آن توجه داشت، استفاده از عایق استخر می باشد. عایق هایی که به منظور آب بندی استخر مورد استفاده قرار می گیرند، به چند دسته تقسیم بندی می شوند. متریالی که به این منظور مورد استفاده قرار می گیرند شامل عایق های رطوبتی بر پایه پلیمر، اپوکسی، اکرلیک ها و سیمان پلمیری می باشد.

عایق رطوبتی نما

عایق بندی نمای ساختمان در مکان هایی که بارندگی در آن ها زیاد می باشد، امری مهم و ضروری می باشد. چرا که در صورت عدم انجام این کار نمای ساختمان به مرور زمان دچار آسیب دیدگی می شود. نمونه ای از محصولاتی که به این منظور مورد استفاده قرار می گیرد، عایق رطوبتی نانو می باشد که در ادامه به بیان توضیحاتی در مورد آن می پردازیم.

قيمت عايق رطوبتي

در زمان خرید عایق رطوبتی یکی از مهم ترین فاکتورها، قیمت است. با توجه به این که قیمت عایق های رطوبتی بر اساس نوع آنها، نام  و غیره متفاوت است. این قیمت ها با همدیگر اختلاف قیمتی زیادی دارند. همچنین محلی که قرار است، از عایق استفاده شود، نیز بر روی قیمت آن تاثبر می گذارد. عایق های رطوبتی بام و یا استخر با هم دیگر اختلاف قیمت دارند. از این رو، توصیه می شود، وقتی که اقدام به خرید عایق رطوبتی می کنید بر اساس کاربری آنها قیمت را را استخراج کنید. مثلا اگر می خواهید عایق رطوبتی استخر تهیه کنید، در این صورت به مرکز فروش عایق رطوبتی استخر مراجعه کرده و جدول قیمتی این عایق ها را بر اساس نوع و برد و غیره به دست آورید. این جدول ها بر اساس آخرین وضعیت بازار به روز رسانی می شود و خریدار می تواند از آخرین قیمت ها به صورت دقیق مطلع شود.

جهت سفارش و مشاوره رايگان همين حالا با ايزوگام نوين تماس بگيريد.