ایزوگام در تهران | نصب ایزوگام در تهران | قیمت ایزوگام در تهران

ایزوگام در تهران | نصب ایزوگام در تهران | قیمت ایزوگام در تهران

ایزوگام در تهران
Rate this post

ایزوگام در تهران

ایزوگام در تهران با توجه به وجود انواع مختلف ایزوگام و شرکت ایزوگام نوین جهت ارائه ایزوگام در تهران سعی در رقابت با نمونه های مشابه دارد و با ارائه بهترین ایزوگام های موجود در بازار سهم خود را از بازار خرید و فروش ایزوگام بدست آورده است.

هنگام خرید ایزوگام در تهران، کرج و حتی سایر شهرها و استانها لازم است به نکاتی توجه کنید تا دچار مشکلاتی از قبیل خرید محصولی بی کیفیت، گران خریدن و… نشوید.

ما سعی کرده ایم در این مقاله تمامی نکات لازم را برایتان قید کنیم تا اطلاعات لازم را کسب کنید تا دیگر شاهد نگرانی شما عزیزان در هنگام خرید نباشیم.

ایزوگام در تهران

ایزوگام چیست؟

گونه ای عایق که در ساختمان ها جهت جلوگیری از ورود نم و رطوبت به منازل مسکونی آن را به پشت بام با حرارت میچسبانند، نام بازرگانی این عایق ایزوگام است.

از ایزوگام در چه مکان هایی استفاده می شود؟

1. پشت بام منازل
2. سرویس های بهداشتی
3. ایرانیت ها
4. کف استخرها
5. سردخانه ها
6. سد ها
7. لوله های نفت و گاز
8. پل های هوایی
9. و….

انواع ایزوگام بر اساس روش ساخت

ایزوگام پلیمری: ۶۰ الی ۷۰ درصد از مواد اولیه ایزوگام پلیمری قیر است، نسبت به ایزوگام دمیده از کیفیت و استحکام بیشتری برخوردار است. برای ساخت ایزوگام پلیمری با حرارت دادن نفت خام در دمای ۳۸۰ درجه، بنزین، حلال های نفتی و سایر روغن های سبک آن جدا شده و قیر به جا می ماند که اغلب به صورت جامد و یا نیمه جامد دیده میشود.

ایزوگام دمیده: ماده تشکیل دهنده ایزوگام دمیده قیر دمیده است، نسبت به ایزوگام پلیمیری از کیفیت و استحکام کمتری برخوردار است.
قیر دمیده همانطور که از نامش پیداست با دمیدن هوای داغ در کوره بدست می آید، در فرایند تولید قیر دمیده از طریق لوله های سوراخ دار هوای داغی با دمای ۲۰۰ الی ۳۰۰ درجه سانتیگراد به درون کوره میدمند.

از مزایای قیر دمیده می توان به درجه نفوذ کمتر ، حساسیت کمتر و نرمی بیشتر اشاره کرد. علامت اختصاری قیر دمیده R می باشد، مثلا قیر دمیده با مشخصات R50/30 یعنی با درجه نرمی ۵۰ و درجه نفوذ ۳۰ است.

مواد اولیه ایزوگام پلیمری: قیر خالص ۶۰_۷۰ درصد، الیاف پلیمری، پودر تالک، مواد APP درجه ۱ و۲، الیاف تیشو، پوشال پلاستیکی گونی

مواد اولیه ایزوگام دمیده: قیر دمیده، الیاف تیشو، الیاف پلی استر،لایه المینیوم، پودر تالک و…

تقسیم بندی ایزوگام بر اساس لایه

ایزوگام تک لایه: از انعطاف بیشتر و ضخامت کمتر نسبت به ایزوگام دو لایه برخوردار است.

ایزوگام دو لایه: در تهیه این نوع از ایزوگام از پلی استر و تیشو استفاده شده است، از ایزوگام تک لایه مقاوم تر و ضخیم تر است. معمولا در سقف منازل از این نوع استفاده می کنند.

ایجاد عایق بر روی سقف منازل امری ضروریست توجه داشته باشید، هنگام نصب هم موارد ایمنی را رعایت کنید هم از بهترین ایزوگام برای عملیات نصب با تعمیر استفاده کنید.

تاریخچه ایزوگام در ایران و ایزوگام در تهران

با گذشت زمان و مهاجرت روستائیان به شهرها موجب گسترش شهرها و افزایش رغبت مردم به شهرنشینی شد. از این رو تعداد منازل مسکونی و ساختمان ها روز به روز افزایش می یافت.

در آن زمان در فصول سرد سال از روش های سنتی مانند کاه گل و قیر برای عایق کاری سقف منازل برای جلوگیری از ورود رطوبت به منازل استفاده می کردند. اما داشتن معایبی از جمله تمدید هر ساله کاه گل، وزن زیاد قیر باعث شد، کاربردهای های قبل خود‌ را نداشته باشند و نیاز به یک عایق رطوبتی بیش از بیش احساس شود.

در سال ۱۳۵۰ شرکتی ایرانی با نام ایزوران با همکاری متخصصان آلمانی و بهره گیری از دانش روز آلمان، شروع به ساخت الیاف شیشه ای جهت عایق بندی حرارتی و برودتی نمود، اما بازهم الیاف شیشه ای چاره کار نبود، نیاز با یک عایق کم حجم با نصب آسان از نیازهای اساسی مردم بود.

بلاخره در سال ۱۳۵۴ شرکت ایزوران ساخت انواع مختلف از عایق های رطوبتی با نام ایزوگام را از سر گرفت. با فرستادن متخصصان خود به کشور ایتالیا و ترکیب علم روز خود اقدام به راه اندازی خط تولید ایزوگام با ظرفیت تولید سه میلیون متر مکعب در سال نمود. بلاخره در سال ۱۳۵۶ با خرید ماشین آلات به روز و پیشرفته از کشور ایتالیا فعالیت خود را شروع کرد.

مزایای استفاده از ایزوگام در تهران

● درزبندی یکنواختی دارد.
● در برابر ضربات پانچ استاتیکب مقاوم تر از سایر عایق هاست.
● در مقابل فشار هیدرو استاتیکی مقاوم است.
● نیازی به برف روبی ندارد.
● در مقابل گرما و سرما مقاومت زیادی دارد.
● قابلیت نصب سریع دارد.
● وزن سبکی دارد.
● در مقابل اشعه uv بسیار مقاوم است.

نصب ایزوگام در تهران

قبل از نصب ایزوگام در تهران باید چه کنیم؟

قبل از نصب ایزوگام رعایت نکاتی جهت انجام کاری بدون نقص الزامی است، برخی موارد را صاحب خانه و برخی را نصاب باید انجام دهد، سعی کنید مواردی که گفته می شود و توانایی انجام آن را دارید قبل از ورود نصاب چک کنید.

1. اگر بر روی سطح مورد نظر برآمدگی هایی وجود دارد قبل از نصب باید آن را برطرف کنید تا کاملا مسطح و هم تراز شود.
2. هنگام بارش باران و حتی زمانی که احتمال ریزش باران،طوفان و تگرگ وجود دارد، از نصب ایزوگام خودداری نمایید .
3. بهترین زمان برای نصب ایزوگام فصل تابستان است، اگر در فصل زمستان انجام می دهید، نباید دمای محیط زیر ۵ درجه سانتی گراد باشد، زیرا باعث می شود لایه های زیرین بهم نچسبد و خاصیت آلاستیکی خود را از دست بدهد.
4. قبل از نصب ایزوگام باید سطح را از هرگونه گردوغبار و زباله پاک نمایید، همینطور باید کاملا خشک باشد.
5. تمام سطح را باید ماهیچه کشی کنید مواظب باشید زاویه های ۹۰ درجه باقی نماند.
6. روی قسمت هایی از سطح که زاویه ۹۰ درجه دارند نباید ایزوگام نصب کنید.
7. هنگام نصب چند رول بر بروی یکدیگر دقت کنید با رول های زیرین نصب شده هم پوشانی داشته باشد.

مراحل نصب استاندارد ایزوگام در تهران کدامند؟

تمیزکاری: قبل از نصب ایزوگام سطح مورد نظر را کامل شست و شو کنید تا آماده نصب شود .

زیرسازی: اگر بر روی سطح ترک خوردگی وجود دارد حتما ان را با سیمان پر کنید .

استفاده از قیر: در صورتی که سطح زیرکاری مناسبی ندارد از قیر یا پرایمر استفاده شود.

اندازه گیری: برای این کار از ناودان شروع می کنند و علامت گذاری های ۹۰ سانتی متری به صورت عرضی روی سطح پشت بام می گذارند.

باز کردن رول ایزوگام: رول ایزوگان را به اندازه ای که نیاز دارید باز کنید، از دو طرف جمع کنید واز وسط لایه شروع به حرارت دادن کنید، توجه کنید اگرروی لایه پلاستیک وجود دارد قبل از حرارت دادن آن را جدا کنید.

وسایل مورد نظر جهت نصب ایزوگام در تهران:

1- ریسمان و قرقره برای حمل ایزوگام

این کار برای جلوگیری از هدر رفتن انرژی کارگران انجام می شود.

2- کپسول گاز

از این وسیله بدین صورت استفاده می شود که مشعل را به آن متصل می کنند و با استفاده از مشعل به ایزوگام حرارت می دهند تا با سطح خو بگیرد و به آن بچسبد.

با هر مشعل گاز می توان 40 متر ایزوگام را چسباند اما گاهی هم این اندازه می تواند کم یا زیاد شود.

3- مشعل

یک از مهمترین وسایل نصاب مشعل است که در صورت نبود هیچ کاری نمیتوان انجام داد.

4- سرپیک

سرپیک با استفاده از شیلنگ و سر شیلنگی به کپسول گاز متصل می شود تا حرارت دادن انجام گیرد.

5- کمچه و ماله

از این دو وسیله برای جوشکاری بند های ایزوگام استفاده می کنند که پس از انجام مراحل ایزوگام کاری از آن استفاده می شود.

6- تیغه فلزی موکت بری

از این وسیله برای برش ایزوگام در طول ها و عرض های متفاوت است.

7- فندک جرقه ای

از آن در شعله ور کردن چراغ ایزوگام استفاده می شود. بهترین نمونه ی آن برای خرید فنک دسته بلند است تا به نصاب آسیب نرساند.

8- کپسول آتش نشانی پودری

چون نصاب برای اجرای ایزوگام به شعله و آتش نیاز دارد باید در کنار آنها یک کپسول آتش نشانی وجود داشته باشد تا از بروز حوادث احتمالی جلوگیری کند.

9- سایر وسایل مورد نیاز

نصاب برای نصب ایزوگام در تهران باید لباس مخصوص و کفش وهمچنین عینک و دستکش نسوز استفاده کند.

قیمت ایزوگام در تهران

بهترین برند ایزوگام در تهران

هنگام خرید ایزوگام اگر در انتخاب خود دقت لازم را نداشته باشید نتیجه مثبتی از کارتان نخواهید گرفت، حتی الامکان بهترین برند ایزوگام را خریداری کنید تا کیفیت آن تضمین شده باشد.

ایزوگامی را می توان باکیفیت دانست که هم در برابر باران و رطوبت مقاومت خود را نشان دهد و هم اینکه ویژگی های ظاهری و کارکردی مشخص شده سازمان جهانی را داشته باشد.

مواردی که هنگام خرید بهترین ایزوگام در تهران باید رعایت کنید:

1. توچه به برند ایزوگام در تهران

برند ایزوگام یکی از ویژگی هایی است که ایزوگام مورد نظر را در زمره بهترین ها قرار می دهد. و بهتر است از قبل نام تعدادی از برند های باکیفیت را تهیه کنیم ، که ما در زیر نام تعدادی از آنها را برای شما آماده کرده ایم.

● ایزوگام جنت دلیجان
● ایزوگام بام گستر دلیجان
● ایزوگام شرق دلیجان
● ایزوگام ستاره طلایی
● ایزوگام دولایه دلیجان
● ایزوگام درجه یک دلیجان

۲. توجه به ویژگی های کارکردی

برند بودن تنها ملاک نیست، ایزوگامی که ویژگی های کارکردی زیر را نداشته باشد از درجه کیفی پایینی برخوردار است :

● مقاومت در برابر اشعه های مضر آفتاب
● انعطاف پذیری در فصول سرد سال
● فرسودگی حرارتی در هوا
● مقاومت در برابر پارگی
● مقاوم در برابر حرارت
● نفوذ ناپذیر در برابر آب، باران ، تگرگ ،طوفان
● ضخامت و وزن از پیش تعیین شده

ویژگی های ظاهری ایزوگام مرغوب

امروزه تعداد شرکت های ساخت و تولید ایزوگام در کشور فراوان یافت می شود، از همین رو تشخیص ایزوگام های مرغوب از نامرغوب کار سخت و حائز اهمیتی است.

در زیر چند مورد از ویژگی های ظاهری که هنگام خرید باید به آن ها توجه کنید را ذکر کرده ایم که توجه به آنها ضروری است:
1. معمولا ایزوگام های برند و باکیفیت دارای برچسب عایق های استاندارد که شامل مشخصات تولید کننده ،تاریخ تولید، نوع عایق، علامت استاندارد و … است.

2. در ساخت ایزوگام های نامرغوب و بی کیفیت به جای استفاده از قیر و مواد پلیمری از مواد غیر پلیمری و غیر معدنی استفاده می کنند، به همین دلیل بوی مازوت یا گازوئیل صنعتی می دهند، یا اگر دستتان را روی قسمتی از لایه بدون پوشش قرار دهید رنگدانه های سیاه به دستتان می چسبد.

3. اگر از نوع مرغوب است آن را با هر قدرتی بکشید پاره نشود و در صورت تا شدن نشکند.

ایزوگام خود چسب چیست؟

ایزوگام خود چسب یکی از نمونه های جدید عایق های رطوبتی پیش ساخته است ،از قابلیت های آن نصب سرد بدون حرارت است. این ایزوگام با وجود وزن و ضخامت کم از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است و بیشتر در مکان هایی که ایزوگام معمولی قابل استفاده نیست کاربرد دارد.

تفاوت ایزوگام خود چسب با معمولی

1. نصب ایزوگام خود چسب آسان تر از ایزوگام معمولی است، زیرا برای نصب نیاز به شعله مستقیم ندارد و می توان از حرارت سشوارهای صنعتی نیز استفاده کرد.

2. ایزوگام معمولی نیاز به حرارت زیاد جهت چسبیدن لایه های زیرین دارد ولی ایزوگام خود چسب با حرارت خیلیکم چسبندگی لازم را بدست می آورد.

3. ایزوگام خود چسب را می توان بر روی دیوار نصب کرد، کافی است قبل از نصب سطح کار را با پرایمر ایزوگام پوشیده شود سپس عملیات نصب را اغاز نمود. توجه کنید که نصب ایزوگام ۳۰ متر بالاتر از دیوار و روی سطح افقی انجام شود تا از تفوذ آب به لایه های زیرین جلوگیری شود.

4. معمولا ایزوگام خود چسب در زاویه هایی از سطح که دسترسی به آن دشوار است استفاده می شود، می توانید در کنار ایزوگام معمولی از ایزوگام خود چسب استفاده کنید تا کار با کیفیت و کاملتری انجام دهید.

چه عواملی در آسیب رساندن به ایزوگام در تهران موثر هستند؟

نصب نادرست یکی از مهم ترین عوامل خرابی های ایزوگام است، گاهی اوقات با نصب درست ایزوگام باز هم نیاز به ترمیم پیدا می کنید ولی ندانید چه چیزی باعث به وجود آمدن خرابی شده است .

چین خوردگی یا ترک های کنار ایزوگام: این مشکل از نصب نادرست ایزوگام نشات می گیرد.

ناهموار بودن پشت بام: برای برطرف نمودن ناهمواری های ساختمان می توانید از سیمان استفاده کنید تا طول عمر ایزوگام خود را بیشتر کنید.

قرار گیری لوازم سنگین: قرار دادن کولر و از این قبیل لوازم سنگین باعث ایجاد ترک بر روی ایزوگام نصب شده می شود، علاوه بر آن ریختن آب زیاد و ماندن آن بر روی سقف باعث اسیب به آن می شود.

تغییرات اقلیمی: نباید از ایزوگامی که مناسب آب و هوای کوهستانی است برای مناطق خشک استفاده کنید.

طول عمر ایزوگام به طور متوسط ۱۰سال است، اما به عوامل دیگری از قبیل نصب اصولی ایزوگام، کیفیت ایزوگام، شرایط اقلیمی ایزوگام هم بستگی دارد.

ترمیمات جزئی ایزوگام در تهران

بهتر است ترمیمات جزئی ایزوگام را زمانی انجام دهید که میزان آسیب دیدگی و تفوذ رطوبت روی سقف ایزوگام کم باشد در غیر این صورت از روش های قبلی استفاده کنید.

مراحم ترمیم جزئی

1. شناسایی منطقه آسیب دیده : پیشنهاد می کنیم این کار را به کارشناسان شرکت ایزوگام نوین بسپارید. آن ها با شناسایی مناطق آسیب دیده و تشخیص میزان آسیب به سایر مناطق را تخمین زده و در صورت نیاز آن را ترمیم میکنند‌.

2. جدا کردن ناحیه آسیب دیده: برای این کار میبایست ناحیه آسیب دیده را حرارت دهید تا ایزوگام ذوب شود و سپس آن را جدا کنید .

3. ترمیم آسیب های سقف: اگر بعد از ترمیم متوجه شکاف یا قسمت های آسیب دیده روی سقف شدید از چسب ماستیک یا پرایمر استفاده کنید. چسب ماستیک درون درز ها تفوذ کرده و تمام شکاف ها را می پوشاند.

4. اندازه گیری ایزوگام و نصب ایزوگام جدید: و در آخر محل مورد نظر را اندازه گیری کنید و مقداری بیشتری را برش دهید. به این دلیل که هم محل مورد نظر کامل پوشانده شود و هم مقداری از آن بر روی ایزوگام قبلی قرار داده شود و در انتها آن را چسب می زنند یا خاک مل می ریزند.

‌استادکار ایزوگام چه خدماتی ارائه میدهد؟

نصب ایزوگام و دیگر عایق ها نیاز به خدماتی دارند که استادکار مامور اجرای آن است که برای دیوار و سقف ارائه میدهد:

نصب ایزوگام: نصب ایزوگام یکی از خدماتی است که باید با دقت و مهارت کافی توسط استاد کار انجام شود، زیرا پشت بام همیشه در معرض نور خورشید، باران و دیگر شرایط اقلیمی قرار دارد، اگر به درستی انجام نشود عمر ایزوگام نصب شده را کاهش می دهد.

نصب ایزوگام کف ساختمان و دیوار: کف ساختمان و دیوار خانه در معرض رطوبت قرار دارند بنابراین باید حتما عایق کاری شوند، نصب ایزوگام کف ساختمان و دیوار از دیگر خدماتی هستند که می توانید از استادکار درخواست نمایید.

تعمیر ایزوگام: ممکن است ایزوگام نصب شده به هر دلیلی دچار آسیب شده باشد که می توانید از استادکار برای ترمیم قسمت مورد نظر از استادکار شرکت ایزوگام نوین درخواست نمایید. در صورت ترمیم به موقع می توانید از آسیب قسمت های دیگر نیز جلوگیری کنید.

آسفالت: آسفالت ماده ای است که از اختلاط شن، ماسه و قیر گونی بدست می آید که برای جاده ها و عایق واری ساختمان ها از آن استفاده می کنند.

قیرگونی: اجرای قیرگونی یکی دیگر از خدماتی است که شما می توانید از استادکار درخواست کنید. سعی کنید از استادکار باتجربه در این زمینه استفاده کنید زیرا نیاز به رعایت اصول ایمنی دارد.

قیرگونی یک لایه: در این روش در مرحله اول یک لایه قیر می ریزند سپس یک لایه گونی و روی گونی نیز قیر می ریزند.

قیرگونی دو لایه: در این روش عایق کاری سه لایه قیر و دو لایه گونی استفاده می کنند. الیته نباید ضخامت آن از ۲ یا ۳ سانتی متر بیشتر شود.

هزینه نصب ایزوگام با نصب و بدون نصب چقدر است؟

در تعیین هزینه ایزوگام عوامل متخلفی از جمله: متراژ مکان، متراژ ایزوگام، برند ایزوگام تاثیر دارند. توجه داشته باشید ممکن است در یک شرکت با تفاوت قیمت ایزوگام مواجه شوید، دلیل آن می تواند کیفیت ایزوگام، ایزوگام با نصب یا بدون نصب و یا برند ایزوگام مورد نظر باشد.

ترمیم ایروگام به چند روش زیر انجام می شود:

ترمیم ترک خوردگی: معمولا ترک خوردگی ایزوگام به دلیل استفاده از ایزوگام بی کیفیت و یا تبخیر مواد نفتی موجود در ایزوگام به وجود می آید، اگر نصب ایزوگام خانه خود را به استادکار ماهر بسپارید هرگز دچار چنین مشکلاتی نخواهید شد و یا حداقل در زمان طولانی تر درگیر آن ها خواهید شد.

برای ترمیم ترگ خوردگی می توانید یک لایه ایزوگام را روی ترک خوردگی بگذارید و یا اینکه از چسب ماستیک برای پوشاندن ناحیه ترک خورده استفاده نمایید. ولی استفاده از چسب ماستیک یا چسب ایزوگام روشی آسانتر و به صرفه است.

ترمیم چروکیدگی: چروکیدگی ایزوگام بدلیل وارد کردن حرارت کم هنگام نصب ایزوگام به وجود می آید، برای ترمیم چروکیدگی باید قسمت چروک خورده را به وسیله حرارت جدا کنید سپس لایه جدید را بچسبانید، حتما قبل از نصب لایه جدید عملیات زیر سازی را انجام دهید.

ترمیم تاول: ایجاد تاول زیر لایه ایزوگام به دلیل وجود هوا یا گاز زیر لایه های ایزوگام است، زمانی تاول ایجاد می شود که محل نصب مرطوب باشد و یا موادی زیر لایه ایزوگام وجود دارد که نسبت به یکدیگر واکنش نشان داده اند و گاز ایجاد شده است.

برای ترمیم تاول ایجاد شده در مرحله اول باید قسمت تاول زده را جدا کنید زیرکاری آن را انجام دهید سپس یک لایه جدید روی آن قرار دهید.

ترمیم پوسیدگی و یا کهنگی: بهترین روش ترمیم پوسیدگی و یا کهنگی ایزوگام تعویض ایزوگام است، در صورتی که افزایش وزن ساختمان در میان نباشد می توانید یک لایه دیگر بر روی لایه پوسیده قبلی ایجاد کنید.

چسب ایزوگام چیست ؟

پس از گذشت چند سال ار نصب ایزوگام امکان دارد برای ایزوگام نصب شده مشکلاتی پیش بیایید که می توانید از چسب ایزوگام استفاده کنید و برخی مشکلات را بدون تعویض ایزوگام برطرف کنید، این چسب به لایه های زیرین میچسبد هم اینکه عمر و کیفیت آن را افزایش می دهد.

انواع چسب های ایزوگام

1. چسب ماستیک قیری -گرم: تفاوت چسب ماستیک قیری گرم و سرد در نحوه اجرای افقی و عمودی و درجه حرارت ان ها بستگی دارد وهمینطور برای نصب ان ها ابزار ویژه ای وجود دارد.

2. چسب قیری _سرد: از چسب سرد برای پر کردن درز های منبسط شده به صورت افقی و عمودی استفاده می شود.
3. چسب ماستیک پلی یورتان: نوعی چسب است بر پایه پلی اورتان که تحت تاثیر واکنش خشک شده و نرم می شود.

نحوه استفاده از چسب ایزوگام

بهتر است این کاررا به افراد متخصص بسپارید زیرا نیاز به سرعت عمل دارد که متخصصان قادر به انجام هستند.

برای هر یک متر مربع میتوانید از یک لیتر چسب استفاده کنید.

استفاده از چسب ایزوگام باعث میشود شما در زمان کوتاه و با صرف هزینه کم به هدف خود برسید.

یکی از مزایای چسب ایزوگام این است که نیاز به حرارت ندارد می توانید آن را روی سطح بریزید و به صورت دستی استفاده کنید.

عایق کاری باغچه ( روف گاردن )

معماران در طراحی های جدید خود از باغچه برای پشت بام یا بالکن ساختمان ها استفاده می کنند. این باغچه ها علاوه بر آبیاری نیاز به عایق کاری هم دارند تا رطوبت به درون ساختمان نفوذ نکند.
برای این کار می توانید از انواع ایزوگام های فویل دار، یک لایه و دو لایه استفاده کنید، با توجه به رطوبت زیادی که در این مکان ها وجود دارد میبایست از عایقی استفاده کنید که از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

سیمان کاری روی ایزوگام

یکی از روش های افزایش طول عمر ایزوگام سیمان کاری روی ایزوگام است، اما این کار چگونه انجام میشود؟

قبل از انجام سیمان کاری باید ایزوگام مورد نظر را بررسی کنید برای اینکه مطمئن شوید تحمل سیمان کاری و کاشی کاری را دارد، چناچنچه مناسب سیمان کاری نبود ابتدا از پریمر استفاده کنید تا مقاومت سطح را بالا ببرید سپس عملیات سیمان کاری را شروع کنید.

مرحله بعد سیمان کاری روی ایزوگام است، با توجه به اینکه سیمان حتی بعد از خشک شدن روی ایزوگام قابلیت جابه جایی دارد بهتر است بین لایه ایزوگام و سیمان کاری از تور های پلیمری استفاده کنید تا از پایداری سیمان کاری خود مطمئن شوید.

پودر تالک چیست؟

پودر تالک ماده ای سفید رنگ است که از آسیاب سنگ معدنی به نام تالک بدست می آید و در صنایعی که رنگ تالک اهمیتی ندارد مورد استفاده قرار می گیرد.

دلایل استفاده از پودر تالک دل ایزوگام

از این ماده برای پایداری لایه های ایزوگام استفاده می کنند به این صورت که آن را به مواد اولیه ایزوگام اضافه می کنند تا پایداری و ایستایی آن را افزایش دهند.

به عنوان جدا کننده لایه های ایزوگام از آن استفاده می کنند . در ساخت ایزوگام میبایست از مقدار خاصی استفاده کرد و دقت کافی هنگام فرمول بندی مواد اولیه لحاظ گردد.

مشخصات پودر تالک

پودر تالک استفاده شده در شرکت های ساخت عایق دارای مشخصات خاصی است که در زیر به ان ها اشاره شده است.
مش:ابعاد دانه بندی پودر تالک را مش می گویند، چنانچنه اندازه پوشش ۱۰۰ درصد باشد ۸۰ مش و اگر ۴۰ درصد باشد ۲۰۰ مش الی کمتر است.

رنگ و عیار: در تولید ایزوگام از تالک رنگ روشن با عیار پایین استفاده می کنند‌.

اش: اش به معنی درصد خلوص پودر تالک است که بیشتر پودر با اش پایین یعنی درجه خلوص پایین قابل استفاده است.

از پودر تالک علاوه بر صنعت ساخت ایزوگام در صنایع رنگ سازی ،لعاب، ریخته گیری، سیم کابل، خوراک دام و طیور و… استفاده می شود.

ایزوگام را در انبار چگونه نگهداری میکنند؟

توجه به نحوه نگهداری ایزوگام تولید شده بسیار مهم است ، اگر می خواهید ایزوگام هایتان تا زمان فروش و اجرا آسیب نبینند باید به نکات زیر توجه کنید:

رول های ایزوگام را باید به صورت عمودی به شکلی که برچسب های ایزوگام در بالا قرار دارد نگهداری کنید، همینطور هنگام نگهداری دو رول ایزوگام را روی یکدیگر قرار ندهید زیرا هوا بین رول ها نفوذ نمی کند و باعث چسبیدن آن ها به یکیدگیر می شود.

قیمت رول های ایزوگام نسبتا بالاست بهتر است در مکان های سرپوشیده بدور از نور مستقیم آفتاب و رطوبت قرار بگیرند.

دمای سالن برای نگهداری رول های ایزوگام باید کمتر از ۵- و بیشتر از ۱۵- سانتیگراد باشد.

مدت نگهداری عایق های رطوبتی از زمان تولید نباید بیشتر از ۶ ماه باشد. بهتر است خریدار هنگام خرید به تاریخ درج شده روی رول ایزوگام توجه کند و همینطور شرکت های تولید ایزوگام تاریخ ساخت را روی برچسب درج کنند.

از نگهداری مواد اشتعال زا در انبار نگهداری ایزوگام جدا خودداری نمایید و حتما موارد ایمنی مانند سطل و کپسول آتش نشانی در انبار تعبیه شود.

چه فصلی مناسب نصب ایزوگام است؟

بهترین زمان برای نصب ایزوگام فصل تابستان است. در فصول دیگر ممکن است لایه های زیرین به طور کامل به سطح مورد نظر نچسبد.

تست کیفیت ایزوگام

شرکت های تولیدی رول های ایزوگام را قبل از عرضه آن ها را در آزمایشگاه طی مراحلی مورد آزمایش قرار می دهند. در این آزمایشگاه ها دو نوع تست بر روی محصول انجام می شود:
1. تست مواد اولیه
2. تست محصول

تست مواد اولیه

برای تعیین درجه نفوذ پذیری قیر ۶۰_۷۰ را درون دستگاه ریمبوبال که برای تعیین نرمی قیر تعبیه شده است می ریزند، این دستگاه دارای دو حلقه است که پر از قیر خالص میشوند ،سپس توپ کوچکی را حرارت داده و درون محلول گلیسیرین قرار می دهند، زمانی که توپ سقوط کند درجه نرمی تعیین می شود.

در تعیین درجه نفوذ پذیری هرقدر قیر سخت تر باشد ،درجه نفوذ آن کمتر و هرچه قیر نرم تر باشد درجه نفوذ پذیری آن بیشتر است.همینطور مواد مخلوط شده دوباره درون دستگاه قرار داده میشوند که این بار باید درجه نرمی ۱۲۰ باشد.

تست محصول

استفاده از دستگاه آون: در این دستگاه پایداری حرارتی ایزوگام تولید شده مورد آزمایش قرار می گیرد؛ برای این کار یک تیکه ایزوگام ۱۰ ×۱۰ برش می زنند و درون دستگاه آون قرار می دهند و درجه دستگاه را روی ۱۲۰۰ درجه سانتیگراد قرار داده ودر مدت ۲ دقیقه لایه ایزوگام را درون آن می گذارند اگر در این مدت قیر چکه کند باید لایه تیشو را زیاد کنید.

دستگاه خمش: از دستگاه خمش برای تعیین پایداری در برابر سرما استفاده می کنند، برای این کار یک لایه ایزوگام به متراژ ۱۰ ×۱۰ درون دستگاه خمش قرار داده و دمای دستگاه را روی ۱۵- تنظیم می کنند بعد از ۲ ساعت میله تعبیه شده درون دستگاه به سمت پایین کشیده می شود در طول این مدت نباید لایه ایزوگام بشکند، اگر شکسته شد باید لایه ایزوگام سفت تر شود.

دستگاه کشش ۲۰۰ کیلو گرمی: دستگاه کشش برای تست مقاومت کششی ایزوگام و لایه تیشو ساخته شده است، در این دستگاه دو لایه پلی استر و تیشو به اندازه های ۳۰×۳۰ مورد بررسی قرار میگیرد، در این دستگاه دو فک تعبیه شده است که لایه ها بین فک بالا و پایین قرار می گیرند که فک پایین ثابت و فک بالا متحرک است در این حالت نباید دچار پارگی شوند.

شرکت ایزوگام نوین ارائه دهنده بهترین برند ایزوگام در تهران محصولاتی را به شما عزیزان ارائه میدهد که تمامی استانداردهای مورد نظر را داشته و تمامی تست های آزمایشگاه های روی آن انجام شده باشد.

از این رو بهترین برند های موجود در بازار از جمله:

ایزوگام جنت دلیجان، ایزوگام بام گستر دلیجان، ایزوگام شرق دلیجان، ایزوگام ستاره طلایی، ایزوگام دولایه دلیجان، ایزوگام درجه یک دلیجان، را در اختیار شما قرار می دهد.

قیمت رول ایزوگام

تعیین قیمت رول های ایزوگام بر اسای چندین معیار تخمین زده می شود که مهمترین آن ها موارد زیر هستند
● کیفیت ایزوگام که تعداد لایه ها و روکش دار بودن یا نبودن آن را تعیین می کنند.
● نوع قیر استفاده شده یعنی اینکه قیر استفاده شده قیر دمیده است یا قیر پلیمیری ساده است.
● وزن و ضخامت استاندارد از قبل تعیین شده
● هزینه های حمل و نقل که در اکثر نقاط کشور بر روی رول های ایزوگام لحاظ می شود. علاوه بر آن برند بودن ایزوگام خریداری شده نیز تاثیر دارد.

حمل ایزوگام در تهران یکی از عوامل مهم پس از نصب ایزوگام و انتخاب نصاب ایزوگام است که باید به صورت اصولی انجام گیرد.

یکی از اصولی که باید هنگام حمل ایزوگام رعایت کرد این است که هنگام حمل با ماشین، باید سطحی که ته ایزوگام روی آن قرار می گیرد صاف باشد.

دومین اصل این است که باید ایزوگام ها به صورت فشرده در کنار هم قرار بگیرند تا هنگام حمل جا به جایی صورت نگیرد و باعث افتادن و آسیب دیدن ایزوگام نشود. برای این کار می توانید ایزوگام ها را با یک ریسمان بسته تا هیچ فاصله ای بین آنها نباشد.

ضرورت انجام این کارها این است که در صورت کوتاهی در انجام آنها باعث ضرر مالی به خریدار و فروشنده می شود. بنابراین توصیه می شود حتی الامکان نکات گفته شده رعایت شوند.

ایزوگام کف کولر

ایزوگام علاوه بر کاربردش در سد ها و سرویس های بهداشتی و… در عایق کاری کولر آبی نیز کاربرد دارد.

کولر آبی مدت زیادی با آب در تماس بوده بنابراین طبیعی است که باعث زنگ زدن و پوسیده شدن آن شود. گاهی افراد با دیدن این آسیب دیدگی ها تصمیم بر تعویض کولر می گریند. اما ما برای شما پیشنهاد دیگری داریم، آنهم عایق کردن کف کف کولر با ایزوگام است که این کار باعث طولانی شدن عمر کولر آبی می شود.

برای اینکار ابتدا باید محل آسیب دیده که احتمالا زنگ زده است، باید روی آن را برس سیمی یا سمباده بکشید تا تا زنگ زدگی آن کاملا برطرف شود.

سپس آن را خوب بشوید و تمیز کنید. حال باید با ایزوگام یا قیری که می خواهید با آن کولر را عایق کنید را روی آن بریزید.

البته چند مرحله ی جزئی هم وجود دارد که نصاب قیر به خوبی از آن مطلع است.بنابراین توصیه می شود که برای انجام این کار حتما متخصص مربوط به آن را دعوت به همکاری کنید تا از چالش های احتمالی پیشگیری شود.

انواع ایزوگام در تهران  بر اساس روکش

ایزوگام المینیومی: از ایزوگام آلمینیومی بیشتر در مکان هایی که در معرض نور مستقیم آفتاب قرار دارند استفاده می شود، زیرا آلمینیوم موجود روی لایه ایزوگام ۸۰ درصد نور و گرما را دفع می کند.

ایزوگام بدون روکش آلمینیومی: از ایزوگام های روکش دار کمی ضعیفتر است و قابل استفاده برای پشت بام نیست بیشتر در پی ساختمان ها، سرویس های بهداشتی و … استفاده می شوند.

ایزوگام با روکش سنگ ریزه: این نوع ایزوگام بیشتر جنبه تزییناتی دارد و در مکان های پر تردد و باغچه ها معمولا استفاده می شود.

نصاب ایزوگام در تهران چه نکاتی را باید رعایت کند؟

حداقل مهارت های شیب بندی ، تعیین میزان حرارت ، توانایی برش صحیح را بداند.

اگر واقف به اصول ایمنی نباشد هم خود و هم ساکنین ساختمان در خطر هستند.

هم پوشانی لایه ها را رعایت کند و از اتصال لایه ها به یکدیگر اطمینان پیدا کند.

در گوشه هایی که زاویه ۹۰ درجه دارند را ماهیچه بندی کند تا در هنگام نصب این قسمت ها خالی نماند.

سطح مورد نظر را قبل از اجرای ایزوگام کامل شسته خشک کند در کل کار غیر اصولی انجام ندهد.

در این کار مهارت و تجربه لازم را داشته باشد تا شان استادکاران این حرفه حفظ شود.

از میزان حرارت وارده به لایه های ایزوگام اگاهی لازم را داشته باشد تا بداند در کدام قسمت ها حرارت را کم و کدام قسمت ها زیاد کند.

بر اولویت بندی لایه های ایزوگام نسبت به شیب واقف باشد که اکثر مواقع از ناودان شروع می شود.

هنگام جمع اوری کولرها نکات ایمنی را رعایت کند تا کسی دچار برق گرفتگی نشود.

اگر سطح قبلا بارها روی آن ایزوگام نصب شده باشد باید قبل از نصب لایه جدید در صورتی که وزن ساختمان افزایش میباد و فشار اضافه وارد می کند باید آن را جدا کرده سپس لایه جدید را نصب نمایید.

اگر بر روی ایزوگام های قدیمی ترک وجود دارد با چسب ماستیک آن ها پر کنید در غیر این صورت ترک های قبلی باعث به وجود امدن ترک روی لایه های جدید ایزوگام می شود.

قسمت هایی که لازم است از ایزوگام دو لایه استفاده شود مانند زیر کولر تا به مرور زمان آسیب نبیند.

سخن پایانی

شما میتوانید با در دست داشتن اطلاعات کافی در هنگام خرید، خریدی مطمئن داشته باشید. لذا در شرکت ایزوگام نوین چه با داشتن اطلاعات چه نداشتن اطلاعات کافی قصد خرید را داشته باشید راهنمای شما خواهند بود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا دریافت خدمات هم بع صورت حضوری و هم غیرحضوری میتوانید با کارشناسان شرکت ایزوگام نوین در تهران در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *