قیرگونی در تهران

قیرگونی در تهران

قیرگونی در تهران

قیرگونی در تهران

قیرگونی در تهران
قیرگونی در تهران

 

از جمله مواردی که باید در هنگام ساخت بنا به آنها توجه خاص نمود، تامین مقاومت ساختمان در مقابل رطوبت و نم می باشد. ایزوگام و قیرگونی از جمله مصالحی هستند که به منظور محافظت از ساختمان در مقابل آب و رطوبت استفاده می شود.

چدر صورتی که عایق کاری ساختمان به درستی انجام نشود، بعد از مدتی و با شروع فصل بارندگی و بالا رفتن رطوبت هوا، بنا با مشکلات عدیده ای مواجه می شود و به همین دلیل اهمیت عایق کاری در مناطقی که از آب و هوای مرطوبی برخوردار هستند، بیشتر است.
باید اشاره نماییم که قیرگونی با ایزوگام فرق کمتری دارد. تنها وجه افتراق این دو در این است که در قیرگونی آسفالت به کار نمی رود در صورتی که در تهیه ایزوگام از آسفالت استفاده شده است. با وجود این تفاوتی که بین این دو عایق وجود دارد، گاهی اوقات از آنها به یک منظور استفاده می شود. حتی در بعضی مواقع می توان از هر کدام به جای دیگری استفاده کرد.

کاربرد قیرگونی در ساخت و ساز از قدمتی برابر با چند قرن برخوردار است. در سال های قبل به منظور تهیه قیرگونی از پارچه ها و نیز لباس های کهنه استفاده می کردند ولی امروزه دیگر این مواد جای خود را به کاغذ، محصولات بازیافتی ( غالبا مقوا ) و خاک اره داده است.

قیمت قیرگونی در تهران تابع عواملی است. تعداد لایه های استفاده شده در قیرگونی، کیفیت قیر و گونی استفاده شده و … در تعیین قیمت قیرگونی در تهران موثر هستند. شرکت ایزوگام نوین به شما اطمینان می دهد تا عایق کاری ساختمان شما را با نازلترین قیمت و بهترین کیفیت انجام دهد. به دلیل نوسانات قیمت برای اطلاع از آخرین قیمت قیرگونی در تهران می توانید به یکی از نمایندگی های شرکت ایزوگام نوین مراجعه نمایید.
به این موضوع دقت نمایید که عملیات اجرای قیرگونی را باید به افراد با تجربه و متخصص در این زمینه بسپارید زیرا کار خیلی خطرناکی است که بی دقتی در انجام آن منجر به خسارات غیر قابل برگشتی به فرد خواهد شد.
افرادی که مبادرت به اجرای قیرگونی می نمایند بایستی مسائل ایمنی را به طور کامل رعایت نمایند برای مثال باید از لباس کار، پوتین و کفش کار، عینک حفاظتی و دستکش استفاده نماید. علاوه بر این ها باید افراد موردنظر دقت نمایند به هیچ وجه با قیر داغ ، چراغ کوره ای و … تماس نداشته باشند.
نکاتی در مورد قیرگونی که دانستن شان خالی از لطف نیست:
به منظور قیرگونی سقف سرویس بهداشتی، ضخامت قیرگونی بایستی حداقل 30 سانتیمتر باشد.
عملیات قیرگونی را به فصول سرد سال موکول ننمایید زیرا هوای سرد، دمای قیر را سریع تر از موعد آن پایین می آورد که این امر از چسبیدن کامل قیر به سقف جلوگیری می نماید.
از خشک بودن سطحی که قرار است عایق کاری شود، اطمینان داشته باشید زیرا در غیر این صورت رطوبت در زیر عایق باقی خواهد ماند.
دقت کنید تا در مراحل اولیه عایق کاری هرگز قیر سفت به کار نبرید. در این رابطه اشاره می کنیم که کمترین مقدار استاندارد قیری که به منظور اندود کردن یک متر مربع از سطح گونی لازم است 2500 گرم است که حتما بایستی این مقدار را رعایت نمایید.

 

قیرگونی در تهران:

قیرگونی در تهران
قیرگونی در تهران

در مرحله پایانی عملیات قیرگونی، پس از انجام تست آن لازم است سطح قیرگونی را با استفاده از یک لایه سیمان به صورت کامل بپوشانید تا به این وسیله از رسیدن آسیب به آن ممانعت شود.

نوع دیگری از قیرگونی نیز قابل اجرا می باشد که برای اجرای آن کاغذهای تازه به کار می رود برای این نوع از قیرگونی از ترکیب آن با آسفالت استفاده می نمایند. امروزه برای تهیه قیرگونی از نوعی الیاف که دارای رشته های بلند است استفاده می شود.

علت اصلی استفاده از این نوع قیرگونی ضمن برخورداری از مرغوبیت بیشتر، وزن پایین آن می باشد که البته نسبت به مواد استفاده شده در گذشته هم خیلی بهتر هستند.
بهتر است بدانید که به هر میزانی که از مواد کمتری در ساخت قیرگونی استفاده شود، دوام و استحکام آن در مقابل رطوبت پایین می آید و بر عکس این مطلب هم صادق خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان