اجرای قیرگونی در تهران

اجرای قیرگونی در تهران

اجرای قیرگونی در تهران

اجرای قیرگونی در تهران

اجرای قیرگونی در تهران
اجرای قیرگونی در تهران

در این مجال فرصتی یافته ایم تا شما را با اجرای قیرگونی در تهران آشنا نماییم. قیرگونی نوعی عایق رطوبتی است که برای اجرای آن به قیر و گونی نیاز داریم. ابتدا به توضیحی اجمالی درباره گونی مصرفی در قیرگونی می پردازیم و سپس در مورد قیر مصرفی نیز مطالبی را عنوان خواهیم کرد.
گونی:
گونی نسجی با بافت ساده می باشد که با استفاده از الیاف کنف چتایی تهیه شده است. برای نمایش انواع مختلف گونی به صورت نمادین از علائم 9*45 – 10*45 – 11*45 – 12*45 استفاده می شود. رقم اول (45) در این علائم نشان دهنده عرض گونی به اینچ می باشد که برابر با 117 سانتیمتر است. رقم دوم هم (9-10-11-12) نشان دهنده وزن واحد مساحت گونی می باشد که ریز بافت و یا درشت بافت بودن گونی را نشان می دهد. چتایی که به منظور قیرگونی مناسب است عبارتند از: 9*45 ، 10*45 ، 11*45. شرکت ایزوگام نوین توصیه می نماید در صورت استفاده از گونی در اجرای قیرگونی در تهران، موارد زیر را در مورد گونی مصرفی در نظر بگیرید:
1- به منظور پوشش بام، هرگز از گونی آلوده استفاده ننمایید.
2- در صورت استفاده از گونی در زیرسازی به هیچ وجه از آهک و گچ استفاده ننمایید.
3- گونی ای برای استفاده در پوشش عایق مناسب است که از بافت یکنواخت برخوردار بوده و بدون آلودگی و چروک باشد و به اصطلاح کاملا تمیز باشد.

 

اجرای قیرگونی در تهران:

قیر:
قیر ماده ای چسبنده است که از نظرظاهری به رنگ سیاه مایل به قهوه ای بوده و از نظر شیمیایی از ترکیبات پیچیده شیمیایی هیدروکربن های آلی تهیه شده است. قیرهایی که در عایق کاری استفاده می شود، قیر خالص می باشند که طی مراحل پالایش نفت خام تهیه می شوند. غالبا قیر در بشکه هایی با ظرفیت 170 تا 200 کیلو تهیه و به بازار عرضه می شود.
عمدتا انواع قیری که در عایق کاری و با درجه نفوذپذیری مختلف استفاده می شود را می توان به دو گروه تقسیم بندی کرد:
1- قیر 70*60 که به منظور استفاده در مناطق سردسیر و البته معتدل مطلوب به نظر می رسد. از این نوع قیر برای استفاده در سطوحی از قبیل سرویس بهداشتی می توان استفاده نمود که از تابش مستقیم نور آفتاب به دور باشند.
2- قیر 15*90 و 85*25 که به منظور عایق کاری سطوحی که غالبا در مقابل نور مستقیم آفتاب قرار دارند و یا در مقابل جریان هوای سرد قرار دارند، استفاده می شوند.
به منظور اجرای عایق قیرگونی به ازائ هر متر مربع، از قیر روان 60*70 به حجم 2 کیلوگرم استفاده می شود. ضمنا برای استفاده در سطح زیرین و نیز لایه های بعدی، بعد از قرار دادن یک لایه گونی، از 5/1 کیلوگرم مخلوط قیر 60*70 و 90*15 به نسبت مساوی و به حالت یکنواخت و کاملا روان استفاده می شود. آخرین مرحله در فرایند قیرگونی استفاده از ترکیب 75 درصد قیر مذاب 15*90 و 25 درصد قیر 60*70 و در حجم 5/1 کیلوگرم می باشد.
البته برای انتخاب نوع قیر، بایستی به مواردی همچون مصالح موجود و تجربه افرادی که قرار است عایق کاری را انجام دهند و در هر شهری می تواند متفاوت باشد دقت نمود. شرکت ایزوگام نوین با تمام توان اجرایی خود به شما اطمینان می دهد که قادر است تا اجرای قیرگونی در تهران را به بهترین شکل و با نازل ترین قیمت انجام دهد.
شرکت ایزوگام نوین توصیه می نماید که برای قیرگونی در تهران، در آخرین لایه قیرگونی اصلا قیر 60*70 را به کار نبرید. برای این توصیه دو علت وجود دارد: اول این که در آب و هوای گرم تابستانی این نوع قیر، موجب روندگی شده و به همین دلیل آسفالت ترک خواهد خورد. دوم این که در صورتی که روندگی و روان شدن قیر ایجاد شود، آبروها و ناودان ها گرفته می شوند. در صورتی که برای جلوگیری از این موضوع از مقدار آسفالتی کمتر از مقدار در نظر گرفته شده استفاده نمایید، ترک های طولی در مسیر هم پوشانی چتایه ها به وجود خواهد آمد که منجر به نفوذ آب به قسمت زیرین آسفالت خواهد شد.
شرکت ایزوگام نوین با تجربه کافی که در زمینه عایق کاری به دست آورده است، قادر به اجرای قیرگونی در تهران می باشد. شما فقط کافی است برای گرفتن مشاوره و اطلاع از قیمت به روز اجرای قیرگونی در تهران به یکی از نمایندگی های شرکت مراجعه نمایید.

مشاوره رایگان