نصب ایزوگام در تهران

نصب ایزوگام در تهران

نصب ایزوگام در تهران

نصب ایزوگام در تهران

نصب ایزوگام در تهران
نصب ایزوگام در تهران

 

در ابتدا باید به چند نکته در زمینه نصب ایزوگام اشاره نماییم که برای برخورداری از یک عایق خوب باید این نکات را حتما رعایت نمایید:

1-  اولین مورد در نصب ایزوگام دمای محیط می باشد. دمای محیط در هنگام نصب ایزوگام اصلا نبایستی پایین باشد، حداقل نباید به هیچ وجه زیر 5 درجه باشد. در صورت رعایت نکردن این مورد همه خواص لاستیکی رول های ایزوگام از بین می رود و شدیدا خاصیت آن کاهش می یابد که این امر موجب می شود تا سطح با ایزوگام اتصال خوبی نداشته باشد و کار نصب از خروجی خوبی برخوردار نباشد.

2-  نصب ایزوگام در شرایطی که شاهد بارندگی هستیم، اصلا توصیه نمی شود.

3-  به هیچ وجه از همپوشانی لایه های عایق بندی غافل نشوید و تاکیدا حتما این کار را انجام دهید.

امروزه یکی از ضروریات زندگی که به منظور ایجاد رفاه بیشتر از اولویت بالایی برخوردار است، تهیه و نصب عایق پوششی بر روی پشت بام و حتی به منظور استفاده در دیوارهای بنا می باشد. بر این اساس افراد همواره تلاش می کنند تا با به کارگیری ایزوگامی با کیفیت و نصب آن به بهترین شکل ممکن، از بنای خود در برابر رطوبت و نم محافظت نمایند. این در حالی است که اگر بنا به هر دلیلی، مشکلی در هر مرحله از کار یعنی خرید ایزوگام، نصب ایزوگام و راه اندازی آن پیش بیاید، اصلا حق مطلب ادا نخواهد شد و خرید ایزوگام مفید واقع نخواهد شد. در این بین باید از برندهای مرغوبی نیز استفاده نمود، برندهایی از قبیل ایزوگام پشم شیشه، ایزوگام بام گستر کد 117، ایزوگام جنت دلیجان، ایزوگام سالار بام دلیجان، ایزوگام درجه یک دلیجان، ایزوگام دو لایه و درجه یک و ایزوگام طرحدار. در کشور عزیزمان ایران از روش های رایجی که به منظور اتصال ایزوگام به سطح زیرین آن به کار می رود، می توان به استفاده از حرارت برای چسباندن ایزوگام بر روی سطح اشاره نمود.

نکات مهمی که باید قبل از نصب ایزوگام در تهران به آنها توجه نمود:

1-  در شروع در صورتی که روی سطح برآمدگی ای وجود داشته باشد بایستی در جهت رفع آنها اقدام نماییم و سطح کاملا تراز شود.

2-   اگر احتمال بارندگی اعم از باران، برف و تگرگ و حتی طوفان وجود دارد، عملیات نصب ایزوگام را به بعد موکول نمایید.

3- نصب ایزوگام در دمای زیر 5 درجه به درستی انجام نمی شود زیرا باعث       کم شدن خاصیت الاستیکی ایزوگام می شود. پس باید در دمای بالای 5 درجه اقدام به نصب نمایید.

4-  قبل از شروع عملیات نصب ایزوگام بایستی سطحی را که قرار است عایق شود، کاملا خشک و تمیز نمود تا حدی که عاری از هر گونه غبار و آلودگی های دیگر باشد.

5-  همه گوشه های سطح موردنظر و همچنین دور تا دور آن که دارای زاویه 90 درجه می باشند، بایستی با استفاده از سیمان اصطلاحا ماهیچه کشی شود.

6-  توجه نمایید که همواره از نصب عایق ایزوگام بر روی سطح با زاویه 90 درجه خودداری نمایید.

7-  در حین عملیات نصب ایزوگام حتما توجه نمایید که موقع نصب رولهای بعدی، لایه ها به صورت دقیق و کامل همدیگر را بپوشانند.

نصب ایزوگام بر روی سطوح مختلف

 

نصب ایزوگام در تهران:

 

1-  نصب بر روی سطح صاف: برای این منظور بایستی به موارد زیر دقت نمایید:

برای نصب آبرو بایستی توجه نمایید که قسمت های کناری آبرو به حالت دو لایه نصب شوند و حتما عایق هم در حدود 30 سانتیمتر در قسمت درون آبرو قرار بگیرد. در این مورد حتما بایستی به جوشکاری قسمت های کناری آبرو نیز دقت کافی و لازم را بنمایید که این مورد از اهمیت زیادی برخوردار است.

2-  نصب روی پی: به هنگام نصب ایزوگام بر روی سطح پی، بایستی پرایمر کشی نمود و بعد از اتمام عملیات نصب هم باید با استفاده از کاردک مختص به این کار، عایق دور لبه ها جوشکاری شود. مادامی که به منظور پوشش، عایق آسفالت به کار می برید، حتما دقت نمایید که دمای آسفالت کمتر از 190 درجه باشد.

3-  نصب در استخر: عملیات نصب ایزوگام در استخرها توسط بتن صورت می گیرد. برای این منظور بایستی در شروع کار یک لایه پرایمر به صورت کامل و یکنواخت بر روی سطح موردنظر پخش نمایید و بعد از خشک شدن کامل آن، از یک لایه بتن که 5 سانت ضخامت داشته باشد بر روی عایق استفاده نمایید. البته پس از این کار سطح موردنظر کاشی کاری و یا سرامیک کاری می شود.

4-  نصب بر روی سطح شیبدار و همچنین سقف هایی از جنس سفالی: به هنگام نصب و اجرای ایزوگام و در حالت کلی هر گونه عایق بر روی سطوحی که دارای شیب هستند، غالبا از پوشش سفال استفاده می شود. برای این منظور بعد از زیرسازی باید اقدام به عایق کاری نمود.

5-  نصب و اجرای ایزوگام بر روی دیوار: برای انجام این کار نخست بایستی اقدام به ماهیچه بندی نمود که این کار در قسمت های کناری دیوار و به دلیل شکستن زاویه ضروری است. در موقع اجرای این کار، لازم است به حالت 45 درجه اقدام به این کار نمود و ضرورتا ضخامت کناره های ایزوگام و عایق در قسمت انتهایی دیوار محکم شود.

مراحل نصب و اجرای استاندارد ایزوگام

  • تمیز نمودن: قبل از شروع کار، سطح زیر کار بایستی کاملا شسته و جارو شود.
  • زیرسازی سطح: بعد از تمیز نمودن سطح، بایستی سطح را زیرسازی نمود به این صورت که اگر ترکی به چشم می خورد باید با ملات سیمان پر شود تا سطح کار کاملا صاف و یکدست شود.
  • به کارگیری قیر و پرایمر: در صورتی که سطحی که قرار است عایق کاری شود از زیرسازی قابل قبولی برخوردار نیست باید از پرایمر و یا قیر برای جایگزینی اسفاده نمود.
  • اندازه گیری: اندازه گیری را بایستی از ناودان شروع نمایید. تمام سطح پشت بام بایستی با فاصله های 30 سانتی از عرض علامت گذاری شود.
  • باز نمودن رول ایزوگام: توجه نمایید که رول ایزوگام را در ابعادی که مورد نیاز است باز نمایید و سپس اقدام به نصب آن کنید. به این موضوع دقت نمایید که تمام رول های ایزوگام در اندازه های 10 متری تهیه می شوند که برای نصب باید رول را کاملا باز نموده و سپس از دو طرف به طور یکسان دوباره رول نمایید و از نقطه وسط رول، کار نصب را شروع کنید.

کارفرمایان محترم می توانند برای اطلاع از قیمت فروش انواع مختلف ایزوگام و یا گرفتن مشاوره در زمینه نصب و اجرای آن، به یکی از نمایندگی های ما مراجعه نمایند.

مشاوره رایگان