ايزوگام نوين در تمامي مناطق تهران، از شمال تا جنوب و از غرب تا شرق شعبه فعال دارد. مشاوره رايگان ←

وبلاگ و اخبار

زز

وبلاگ و اخبار

آسفالت درجنوب تهران

آسفالت درجنوب تهران
آسفالت درجنوب تهران

تولید آسفالت

برای تهیه و تولید آسفالت در مرحله باید مواد اولیه از معدن دریافت شود. به این قصد پس از شناخت معادن مورد نیاز مرحله انفجار انجام می شود. بعد از انفجار مصالح مورد‌ نیاز به‌ شکل لاشه‌ سنگ و سنگدانه به کارخانه تولید آسفالت جا به جا و سپس دپو می‌شود. این لاشه سنگ‌ها در مرحله اول در دستگاه سنگ‌شکن شکسته و دانه‌بندی می شوند.

این مرحله یعنی دانه بندی در اندازه‌های متفاوت و بنا بر نیازهای گوناگون صورت‌ می‌گیرد. بنا‌براین مصالح دانه‌بندی شده بر حسب اندازه ها به دسته های مختلف و به ‌صورت مجزا از هم دپو‌ می‌شوند. خط تولید بر‌ پایه نوع محصولی که قرار است ‌تولید شود از هر نوع سنگدانه‌ها به‌اندازه مورد‌نیاز بهره برداری می کند.

در مرحله بعد، مصالح‌ سنگی از مخزن نگهداری اوليه به‌ کوره‌ دوار انتقال ‌می‌شوند تا مصالح به‌ اندازه كا فی مورد حرارت‌ قرارگيرند.

داخل این مرحله عمليات غبارگيری به‌ طور همزمان انجام ‌می شود و سپس، مصالح حرارت ‌دیده دوباره در بخش‌های بعدی مراحل تولید، دانه‌بندی می شوند. حالا مصالح آماده‌‌ شده‌اند تا پس از تخمین، با قیر مخلوط شوند.
پس از اینکه قیر با سنگدانه‌ها ترکیب شد، آسفالت آماده بارگیری و انتقال به‌ محل پروژه است.

سه کار بنیادی برای داشتن یک آسفالت درجه یک مهم است :

➖اعمال زیر سازی مقاوم و نظارت بر اجرای عمل آسفالت کاری

➖از مصالح و مواد مطلوب و با کیفیت استفاده شود

➖طراحی مناسب

متخصصان معتقدند استفاده از تراشه آسفالت یا آسفالت سرد نسبت به آسفالت گرم هم مزایای اقتصادی دارد و هم علمی.
در مناطق کویری و خاک ریز به جای آسفالت گرم معمولا از تراشه آسفالت برای جلوگیری از بلند شدن گرد و خاک در هنگام باد و طوفان استفاده می شود.

ایضا برای آسفالت کردن مناطق با وسعت زیاد که به دلیل تورم نمی توانند از آسفالت و بتن استفاده کنند، پیشنهاد استفاده از تراشه ی آسفالت داده می شود. این نوع از آسفالت دارای قیمت مناسب و به صرفه است و از دیدگاه زمانی هم از بتن و آسفالت زودتر قابل استفاده است. در زمان اجرا و استفاده، این نوع از آسفالت وقت و هزینه ی زیادی برای مصرف کننده ندارد. معمولا از این آسفالت برای پارکینگ ها، جاده های خاکی، راه های گل و شل، داخل انبارهای بزرگ، راه باغ و ………………..استفاده می شود.

آسفالت سرد به مرور زمان بعد از مصرف و رفت و آمد و تابش نور خورشید مانند آسفالت گرم عمل می کند و مسیر آسفالتی بعد از زمان کوتاهی تمیز شده و قابل استفاده خواهد بود. این نوع از آسفالت از نظر قیمت و هزینه بسیار مناسب است و تقریبا 10 برابر کمتر از آسفالت داغ می باشد.

 

آسفالت درجنوب تهران:

 

برای داشتن یک آسفالت خوب به موارد زیر موثر است:

➖شناسایی مناطقی که سست هستند
➖اطمینان حاصل کردن از عدم نشست زمین
➖مطمئن باشید منطقه آهکی نباشد
➖در آسفالت سنگ های هماهنگ استفاده شده باشند
➖از سموم گیاه کش در لایه های زیرین آسفالت استفاده شود
➖ برای هموار سازی و زیر سازی استفاده از ماشین غلطک لازم و اجباری است
➖ مانع از افتادن موج روی سطح شوید و مطمئن باشید سطح بسیار صاف است
➖ بهترین نوع مصالح برای به کار گیری در مخلوط آسفالت مصالح آهکی هستند
➖در جاهایی که ترافیک و یا فشار زیاد است چه بهتر که در زیر سازی از بتن استفاده شود
مثل: ایستگاه های تاکسی و اتوبوس واحد و ترمینالهای مسافر بری

متعارف ترین کاربرد‌های آسفالت کاری

سالیانه سال است که آسفالت با کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاربرد اصلی آسفالت و آسفالت کاری در ساخت و ترمیم جاده‌ها و خیابان‌ها است. اما در فضاهای شهری مثل بعضی پشت بام ها،زمین های بازی خیابان،پارکینگ‌هاو … بسیار محبوب و با صرفه تر. کلمه ی آسفالت و قیر، معمولا به‌جای هم به کار می‌روند که منظور، حالات طبیعی و مصنوعی این ماده است.

از کارایی های آسفالت کاری می‌توان به تولید محصولات قیری ضد آب مانند: پوشش پشت‌بام و یا درزگیری پشت‌بام‌های مسطح اشاره کرد.

شرکت ایزوگام نوین می تواند این اطمینان را به مشتریان عزیز بدهد که ایزوگام نوین یکی از شرکت های موفق تولید ایزوگام می باشد.
این شرکت نسبت به دیگر کارخانه ها قدمت بالایی دارد و یک ایزوگام با کیفیت و معتبر می باشد.

برند های ایزوگام نوین شامل :
ایزوگام جنت دلیجان، ایزوگام بام گسترده دلیجان، ایزوگام شرق دلیجان ، ایزوگام ستاره طلایی، ایزوگام دولایه دلیجان ، ایزوگام درجه یک دلیجان، می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سريع